Program tv na niedzielę, 27.12.2015. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Poświąteczna niedziela to doskonały czas na wypoczynek. Sprawdźcie, co warto dzisiaj obejrzeć w telewizji!

Multimedia

Klasyka kina akcji. El Mariachi, niegdyś grajek, pojawia się małym meksykańskim miasteczku. W futerale nie nosi gitary, lecz pistolety. Mężczyzna tropi Bucha, wpływowego bossa handlarzy narkotyków, sprawcę śmierci jego ukochanej. Wszystko wskazuje na to, że jego poszukiwania dobiegły końca: właśnie w tym miasteczku Bucho ma siedzibę i wszystkich zabijaków na usługach. Podstępnie zaatakowany na ulicy przybysz znajduje schronienie i pomoc w księgarni pięknej Caroliny. Tymczasem wieść o pojawieniu się mściciela dociera do Bucha.
"Desperado" - Polsat, godz. 20.00

Film, którego w pewnym momencie wyparł się Andriej Konczałowski. Tango to elegancki policjant intelektualista, noszący drogie garnitury. Cash jest jego przeciwieństwem. Szef mafii Yves Perret postanawia zemścić się na nich za przeszkadzanie w interesach. Nie chce ich zabić, lecz upokorzyć. Nakazuje współpracownikowi, Requinowi, ściągnąć policjantów w pułapkę. Zostają oskarżeni o zamordowanie agenta FBI. Skazani trafiają do tego samego więzienia, skąd udaje im się uciec. Postanawiają rozprawić się z ludźmi, którzy wrobili ich w morderstwo. Docierają do pewnego skorumpowanego agenta FBI.
"Tango i Cash" - TVN, godz. 20.00

Ostatni rok XII w. Łucznik Robin Longstride służy u boku króla Ryszarda Lwie Serce. Gdy monarcha umiera na polu bitwy, Robin odchodzi z armii. Wraz z nim do Anglii wracają trzej kompani - Mały John, Szkarłatny Will i Allan A'Dayle. Po drodze są świadkami napadu na sir Roberta Loxleya, eskortującego koronę poległego króla. Umierający rycerz prosi, by Robin zawiózł jego miecz ojcu, sir Walterowi Loxleyowi z Nottingham. Robin z drużyną przebierają się za sir Roberta i jego rycerzy, aby bezpiecznie przewieźć do Anglii insygnia Ryszarda Lwie Serce.
"Robin Hood" - TVP 2, godz. 20.10

Lou grozi ogromne niebezpieczeństwo. Mężczyzna został postrzelony i walczy o życie. Jego zdesperowani przyjaciele - Jacob i Nick - postanawiają jeszcze raz uruchomić magiczne jacuzzi, które pozwala im na przenoszenie się w czasie. Chcą cofnąć się do przeszłości. Przypadkowo lądują w przyszłości razem z Adamem Juniorem. Teraz muszą ją zmienić, aby ocalić przeszłość.
"Jutro będzie futro 2" - HBO, godz. 20.10

Przystojny Szymon pracuje jako lekarz w warszawskiej klinice. Choć wzdycha do niego pielęgniarka Pati, mężczyzna nie odwzajemnia jej uczuć. Zakochuje się od pierwszego wejrzenia w spotkanej na ulicy dziewczynie. Seria zbiegów okoliczności powoduje, że przypadkowi przechodnie tracą ze sobą kontakt. Długie poszukiwania nie przynoszą rezultatów. Tymczasem dziewczyna wpada w oko Leonowi, który dostał od rodziców ultimatum - albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony.
"Dzień dobry, kocham Cię!" - Canal +, godz. 21.00

Klasyka komedii romantycznej. William Thacker mieszka w modnej londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Prowadzi księgarnię. Pewnego dnia pojawia się w niej hollywoodzka gwiazda Anna Scott, która w Londynie bierze udział w zdjęciach do najnowszego filmu. Podekscytowany spotkaniem William, wracając z zakupów z kubkami pełnymi soku pomarańczowego, zderza się z aktorką na zakręcie ulicy. Mężczyzna zaprasza Annę do siebie, by mogła się umyć. Ku jego zaskoczeniu ta przyjmuje zaproszenie, a na pożegnanie całuje go. Kilka dni później gwiazda próbuje skontaktować się z Williamem.
"Notting Hill" - TVP 1, godz. 22.25

Współczesny, kameralny obraz dwóch pokoleń i różnych postaw życiowych. Dla Studia Teatralnego Dwójki sztukę wyreżyserował Leszek Dawid, twórca najlepszego spektaklu telewizji w 2014r. (Grand Prix festiwalu Dwa Teatry za "Skutki uboczne") oraz głośnych filmów fabularnych "Ki" i "Jesteś Bogiem". Uwagę zwracają dobre dialogi i intrygująca, nie do końca jednoznaczna linia fabularna tworzą spójną całość. Uzupełnieniem jest znakomita obsada: Agata Kulesza, Janusz Chabior, Piotr Głowacki oraz debiutująca na ekranie Magdalena Jaworska - laureatka Nagrody Głównej na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Niespełna 30 - letnia Weronika wraca w rodzinne strony. Towarzyszy jej dużo starszy życiowy partner. Nadmorski ośrodek domków campingowych prowadzą jej rodzice, Dominik i Beata, niegdyś para zbuntowanych członków komuny hipisowskiej. To tutaj Weronika spędziła dzieciństwo i właśnie stąd wyrwała się w świat, przeciwstawiając się w ten sposób ideologii wyznawanej przez rodziców. "Komety" to cztery świetnie zarysowane postaci. Cztery wcielenia różnych postaw życiowych konfrontujących się ze sobą. Akcja rozgrywa się w naturalnych wnętrzach i plenerach. Nadmorski ośrodek w swej fakturze jest idealnym miejscem akcji. Naturalne środowisko, pierwotność przyrody, która z jednej strony jest nieodzownym elementem buntu rodziców, a z drugiej strony tajemnicą, w której rozpływa się Krystian. Elektrownia wiatrowa jako współczesne wykorzystanie sił natury, a jednocześnie cios zadany organicznej tkance przestrzeni. Te symboliczne znaczenia uzupełniają opowieść o ludzkich relacjach, które w swej naturze także zawierają wiele kontrapunktów.
"Komety" - TVP 2, godz. 22.40

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×