Program tv na poniedziałek, 20.06.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

W poniedziałek sporo ciekawych filmów dokumentalnych, Wesley Snipes na tropie terrorystów oraz życie romskiej poetki okiem Joanny i Krzysztofa Krauza. Sprawdź, co obejrzeć w tv!

Multimedia

Stop Loss to nazwa amerykańskiego aktu prawnego, w myśl którego żołnierzom przysługuje przejście w stan spoczynku po zakończeniu podjętych zobowiązań. Są jednak zmuszeni do pozostania w służbie aż do czasu pełnego zakończenia działań wojennych oraz dziewięćdziesiąt dni po powrocie do domu. O konsekwencjach tej klauzuli szybko przekonuje się młody żołnierz, Brandon King, który wraca do kraju po odbyciu służby w Iraku. Tuż po powrocie do rodzinnego Teksasu dowiaduje się, że armia nakazuje mu powrócić w szeregi. Brandon nie chce jednak wracać do piekła.
"Stan spoczynku" - TVN7, godz. 20:00

Kyle i Sarah są majętnym i szczęśliwym małżeństwem. Razem z nastoletnią córką mieszkają w ekskluzywnej rezydencji na strzeżonym dzień i noc osiedlu. Mężczyzna handluje diamentami, jego piękna żona zajmuje się domem. Pewnego dnia w ich z pozoru monotonne życie brutalnie wkracza czwórka intruzów, którymi dowodzi bezwzględny Elias. Uzbrojeni bandyci wpadają do posiadłości i terroryzują rodzinę. Sytuacja wymyka się spod kontroli, a na światło dzienne zaczynają wychodzić skrywane przez domowników kłamstwa i tajemnice. Solidnie zrealizowany thriller spod ręki doświadczonego Joela Schumachera. Film jest wciągającą, pełną napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji historią zamożnej rodziny, która staje się zakładnikiem czwórki brutalnych przestępców.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Anatomia strachu" - TV Puls, godz. 20:00

Film przedstawia wydarzenia rozgrywające się w ciągu kilkudziesięciu lat, ukazując kolejne etapy życia i twórczości romskiej poetki. Nigdy nie uczęszczała do szkoły, sama zadbała o to, by nauczyć się czytać i pisać. Odważyła się sprzeciwić tradycyjnej roli cygańskiej kobiety. I chociaż była samodzielna i wyzwolona, nie kwestionowała patriarchalnej władzy swego starszego o ponad dwadzieścia lat i niekochanego męża, harfiarza Dionizego Wajsa. W filmie jest on jedną z głównych postaci, podobnie jak znany tłumacz i pisarz Jerzy Ficowski, ukrywający się w taborze Wajsa przed bezpieką.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Papusza" - TVP Kultura, godz. 20:20

Indie to mocarstwo, które ma szansę stać się trzecią, po Stanach Zjednoczonych i Chinach, potęgą świata. W tym kontekście trudno przyjąć poparte statystykami fakty: w Indiach, w ciągu zaledwie jednej godziny, gwałcone są trzy kobiety, wśród nich zdarzają się dziewczynki. Ofiarami są Hinduski i turystki. Sprawcy nie są karani, ponieważ winna jest kobieta. Anna Dereszowska postanowiła wybrać się do Indii i porozmawiać z ofiarami gwałtów. Spotkała tam okaleczone fizycznie i psychicznie kobiety pozbawione jakiejkolwiek pomocy. W obecności Anny wiele kobiet po raz pierwszy opowiedziało o swoim tragicznym losie, bezradności i potrzebie wsparcia. W dokumencie wyznania ofiar zestawione są z opiniami polityków, stróżów prawa i adwokatów, którzy broniąc oprawców obciążają winą ofiary.
"Trzy na godzinę" - TVN, godz. 20:55

Zabawne i wzruszające anegdoty o Wojtku - niedźwiedziu z Armii Andersa. Po doświadczeniach łagrów, głodu, po utracie najbliższych mały osierocony niedźwiadek, wymagający opieki, i z którym trzeba się bawić, powoduje u żołnierzy 2. Korpusu powrót empatii, choć zdawałoby się, już zapomnieli o takim uczuciu. Polacy byli dumni, że mają Wojtka, którego wszyscy wokół podziwiają.
"Piwko dla Niedźwiedzia" - TVP1, godz. 21:35

Młoda, ładna i ambitna prawniczka z prokuratury, Megan Washington, prowadzi sprawę w sądzie, która może w istotny sposób wpłynąć na jej dalszą karierę. Wiedząc o tym, początkująca prawniczka chce wypaść jak najlepiej, dlatego zrobi wszystko, by doprowadzić do skazania mężczyzny, który nie przyznaje się do winy. Sprawa dotyczy restauratora Williama McCauleya, który jest podejrzany o zamordowanie własnej żony. Oskarżony o zbrodnię mąż nie przyznaje się do winy, ale Megan nie daje za wygraną. Próbuje za wszelka cenę przekonać sędziego i ławę przysięgłych, że McCauley miał dostateczne powody, by pragnąć śmierci żony. Ich małżeństwo przeżywało kryzys, mieli poważne problemy finansowe związane z otwartą przed rokiem luksusową restauracją. McCauley miał stracić wszystko, a jedynym wyjściem z fatalnej sytuacji było zdobycie pieniędzy z polisy ubezpieczeniowej żony. W dodatku William sam przyznaje się do posiadania broni. Obrona próbuje jednak obalić wszelkie dowody.
"Wyrok i kara" - TVP2, godz. 21:55

Kradzież biżuterii o wartości milionów dolarów wymaga starannie i misternie przemyślanego planu, który trzeba nie tylko perfekcyjnie wykonać, ale także nie dać się złapać - nie dotyczy to jednak Doris Payne. Dotknięta przez rażące akty rasizmu, z którymi spotkała się w 1950 roku jako czarna kobieta, pani Payne znalazła sposób dostępu do wszelkich klejnotów jakie tylko chciała. Przepełniony wywiadami film opowiada o tym jak to 83 letnia kobieta ukradła biżuterię o łącznej wartości dwóch milionów dolarów w ciągu całego jej życia i nie poniosła z tego tytułu żadnych konsekwencji. Pierwotnie uzasadniała swoje kradzieże, jak próbę pomocy oswobodzenia swojej matki z toksycznego związku. Doris szybko jednak zakochała się w nowym stylu życia, który składał się bogactwa, przepychu i ponad trzydziestu fałszywych tożsamości.
"Złodziejka diamentów" - TVN7, godz. 22:30

Rosji grozi katastrofa nuklearna. Czasu zostało niewiele, tragedia zbliża się wielkimi krokami. Wielkie mocarstwo uratować może tylko jeden człowiek - Marksman, agent elitarnej jednostki amerykańskich służb specjalnych, który ma za zadanie uprzedzić działania terrorystów planujących uruchomienie reaktora czeczeńskiej elektrowni jądrowej. Likwidacja obiektu jest już prawie dopięta na ostatni guzik, wystarczy tylko wskazać cel amerykańskim rakietom. Jednak Marksman niespodziewanie odkrywa, że wbrew przekazanym mu informacjom, to nie terroryści, a rakiety stanowią główne zagrożenie i to one są w stanie uruchomić reakcję jądrową. Dociera do niego naga prawda o tym, że został w to wszystko wrobiony. Nie pozostaje mu więc nic innego, jak spróbować zapobiec tragedii, która swoim zasięgiem obejmie nie tylko Rosję. Rozpoczyna się niebezpieczny, mrożący krew w żyłach wyścig z czasem. Marksman może po raz kolejny liczyć tylko na siebie. Czy i tym razem uda mu się wyjść zwycięsko z opresji?
"Strzelec wyborowy" - Polsat, godz. 23:30

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×