Program tv na sobotę, 12.12.2015. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Nie macie planów na to, jak spędzić sobotę? Spokojnie, zawsze możecie zostać w domu i rozsiąść się wygodnie przed telewizorem, bo naprawdę jest co oglądać! Sprawdźcie nasze rekomendacje.

Multimedia

Klasyka. Po nuklearnym konflikcie świat jest podzieloy na trzy państwa, toczące ze sobą nieustającą wojnę. Jednym z nich jest totalitarna Oceania ze stolicą w Londynie, rządzona przez Wielkiego Brata. Szeregowy urzędnik w Departamencie Archiwów, Winston Smith, w tajemnicy prowadzi pamiętnik. Opisuje w nim swoje najskrytsze marzenia. Pewnego dnia poznaje atrakcyjną pracownicę Departamentu Prawdy, Julię. Umawiają się randkę, choć tego rodzaju kontakty są zabronione. Kochankowie postanawiają uciec.
"1984" - MGM, godz. 15.20

Doskonały film Romana Polańskiego. Los Angeles, rok 1937. Prywatny detektyw J.J. "Jake" Gittes na zlecenie Idy Sessions szpieguje Hollisa Mulwraya, by zdobyć dowody jego niewierności. Dostarcza zdjęcia, które bez jego zgody zostają opublikowane w prasie. Wybucha skandal. Nagła śmierć Hollisa i pojawienie się jego prawdziwej żony, Evelyn Mulwray, skłaniają Gittesa do osobistego zaangażowania w śledztwo. Niebawem na jaw wychodzą malwersacje finansowe związane z budową tamy wodnej. Przy okazji Gittes poznaje ponurą tajemnicę rodziny Evelyn.
"Chinatown" - Paramount Channel, godz. 20.00

Ben Stiller kontra Robert De Niro. Pochodząca z zamożnej rodziny Pam zakochuje się z wzajemnością w sanitariuszu Gregu. Młodzi chcą się pobrać, lecz Greg musi poprosić o rękę ukochanej jej ojca. Idealną okazją wydają się uroczystości weselne siostry Pam. Niestety, ojciec dziewczyny, Jack, od pierwszego spotkania daje odczuć Gregowi dzielące ich różnice klasowe. Mężczyzna uważa, że jego córka zasługuje na kogoś lepszego. Jack, były agent CIA, poddaje Grega serii testów, by zniechęcić go do siebie i swojej rodziny. Pobyt u rodziców Pam staje się dla niego koszmarem.
"Poznaj mojego tatę" - TVN, godz. 20.00

Pochodząca z Rosji Emma dzięki małżeństwu z Tancredim Recchim należy do jednej z bogatszych familii w Mediolanie. Otoczona luksusem kobieta sprawdza się jako żona, gospodyni i matka trójki dorosłych dzieci. Mimo tego czuje się niespełniona. Wdaje się w romans z przyjacielem syna. Tymczasem w trakcie urodzinowej kolacji głowy rodu wychodzą na jaw zdarzenia zwiastujące upadek rodziny. Edoardo senior ogłasza przekazanie władzy nad imperium tekstylnym synowi i Edoardo juniorowi. Wydarzenia wieczoru zmierzają do tragicznego wypadku.
"Jestem miłością" - TVP Kultura, godz. 20.20

Wielki przebój. Umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić generała Maksimusa następcą. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala, skazując generała i jego rodzinę na zagładę. Maksimusowi cudem udaje się uciec. Jednak wojownik trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Powraca do Rzymu, by pomścić zamordowanych bliskich.
"Gladiator" - TVP 1, godz. 20.25

Klasyka polskiego kina lat 90. W akcji niezawodny Bogusław Linda i piękna Agnieszka Włodarczyk. Leon, były oficer w służbie ONZ, jest alkoholikiem bez domu i rodziny. Jego umiejętności wykorzystuje Józef, szef gangu, który zatrudnia go jako ochroniarza szesnastoletniej córki, Sary. Ojciec dziewczyny ustala jasne reguły gry: kto tknie jego córkę, będzie trupem. Ta zasada dotyczy również Leona. Jednak między podlotkiem i cynicznym ochroniarzem rodzi się uczucie. Do akcji wkraczają ludzie Józefa.
"Sara" - Polsat, godz. 22.00

Trójka zdesperowanych pracowników łączy siły, aby raz na zawsze pozbyć się znienawidzonych szefów. Nick, Kurt i Dale nie znoszą swojej pracy i są przekonani, że jedynym sposobem na uczynienie życia mniej uciążliwym jest zlikwidowanie wrednych przełożonych. W czasie wspólnego, suto zakrapianego alkoholem wieczoru opracowują, z pomocą znajomego ekskomandosa, plan zbrodni doskonałej.
"Szefowie wrogowie" - TVN, godz. 22.15

Mocne kino prosto z Francji. Franck Adrien odsiaduje karę więzienia za napad na bank. Dzieli celę z oskarżonym o gwałt na nieletniej Jeanem-Louisem Maurelem. Wielokrotnie ratuje go przed linczem. Maurel utrzymuje, że jest niewinny. Przed wyjściem na wolność obiecuje zająć się rodziną Francka, żoną i córeczką. Tymczasem były policjant Manuel Carrega informuje Adriena, że Maurel to prawdopodobnie zabójca, nad którego sprawą pracował przez lata. Nie widząc innej możliwości ochrony bliskich, Franck decyduje się na ucieczkę, chociaż do końca wyroku pozostało mu kilka miesięcy.
"Łup" - TVP 2, godz. 22.15

Roman Polański w najwyższej formie. Rosemary i Guy Woodhouse'owie wynajmują mieszkanie w starej kamienicy. Dobrotliwi, choć nazbyt opiekuńczy, sąsiedzi bardzo interesują się młodą kobietą i w końcu zdobywają jej przyjaźń. Pewnego dnia pani Castevet częstuje Rosemary deserem, po którym kobieta ma wizję, że została zgwałcona przez demoniczną istotę. Niebawem okazuje się, że spodziewa się dziecka. Z dnia na dzień czuje się coraz gorzej. Za radą Castevetów oddaje się pod opiekę doktora Sapirsteina. Z rosnącym przerażeniem oczekuje porodu i prawdy o swoim dziecku.
"Dziecko Rosemary" - Paramount Channel, godz. 22.30

Doskonały Roman Polański zarówno na stołku reżyserskim, jak i w głównej roli. To trzeba zobaczyć. Trelkovsky, skromny paryski urzędnik, usiłuje wynająć mieszkanie w starej kamienicy, której właścicielem jest pan Zy. Wynajem trzeba jednak odłożyć, poprzednia lokatorka bowiem , młoda Simone Choule, przebywa w szpitalu ciężko ranna po próbie samobójczej - wyskoczyła z okna tego właśnie mieszkania. Po jej śmierci pan Zy wynajmuje mieszkanie Trelkovsky'emu. Nowy lokator zaczyna obsesyjnie interesować się śmiercią swej poprzedniczki, próbując zrozumieć niechęć, którą okazują mu pozostali mieszkańcy domu.
"Lokator" - Paramount Channel, godz. 01.20

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×