Program TV na środę, 29.03.2017. Co dzisiaj w telewizji? [HITY DNIA]

Program TV na środę zawiera propozycje filmowe i serialowe. Zobaczymy aż dwa filmy wyreżyserowane przez Ethana i Joela Coenów. Sprawdź program tv na środę!

Multimedia

Program TV na środę, 29.03.2017:

Nagrodzony czterema Oscarami film Ethana i Joela Coenów. Zdobywając walizkę pieniędzy Llewelyn Moss zostaje wplątany w wojnę handlarzy narkotyków. Znakomity dramat sensacyjny braci Coenów będący ekranizacją powieści Cormacka McCarthy'ego, zdobywcy nagrody Pulitzera. Llewelyn Moss wchodzi przypadkiem w posiadanie walizki pełnej pieniędzy należących do handlarzy narkotyków. Jego śladem zostaje wysłany śmiertelnie niebezpieczny morderca Chigurh. Całą sprawą zajmuje się miejscowy szeryf Ed Tom Bell, próbujący ująć zabójcę i ocalić Mossa. Z pozoru prosta opowieść z czasem zmienia się w filozoficzną alegorię rozprawiającą się ze starymi amerykańskimi mitami, poruszającą temat przemijania oraz upadku wartości i tradycji.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"To nie jest kraj dla starych ludzi" - TVN7, godz. 20:00

Adam źle reaguje na terapię, która ma go ochronić przed HIV. Traci siły i może mieć uszkodzoną wątrobę. Tymczasem Van Graaf przejmuje obowiązki dyrektora, wprowadza plan naprawczy i próbuje zmusić Lipskiego, by zgodził się na umorzenie części długu. Ratownicy przywożą na chirurgię nastolatkę Asię, pacjentkę Wiktorii, która cierpi na chorobę Leśniowskiego - Crohna. Dziewczyna musi być natychmiast operowana i może utracić ostatnią szansę na normalne życie. Tego samego dnia do szpitala zgłasza się też Janek, który podczas bójki został kopnięty w delikatne miejsce i skarży się na ból. Latoszek odkrywa jednak, że jego problem nie ma nic wspólnego z kontuzją... czytaj więcej
"Na dobre i na złe" - TVP2, godz. 20:40

Jedna z największych gwiazd boksu, Wiktor Pronobis, stacza we Lwowie swoją ostatnią walkę w karierze. Podczas tego starcia, z domu rodzinnego Pronobisa, zostaje porwany jego kilkumiesięczny synek - Antoś. Uprowadzenie niewinnego dziecka wstrząsa opinią publiczną. Zespół Jelinka zostaje poddany ogromnej presji, aby jak najszybciej odnaleźć niemowlę. Zdruzgotany bokser w pośpiechu wraca do rodziny. Na miejscu zjawia się policja, a Jan, ze wstępnych oględzin, wnioskuje, że porwania dokonała osoba, która doskonale znała każdy kąt rezydencji. W cieniu podejrzeń znajduje się służba… czytaj więcej
"Belle Epoque" - TVN, godz. 21:30

Na prośbę Poncjusza Piłata rzymski trybun Clavius otwiera śledztwo dotyczące Jezusa z Nazaretu. Jego zadaniem jest zbadanie sprawy rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza i odnalezienie zaginionego ciała. Władze próbują ze wszystkich sił ostudzić emocje, które pojawiły się wśród ludzi. Nie jest to jednak łatwe. Tym bardziej, że czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystusa dochodzi w Jeruzalem do powstania. Intrygujące kino z religijnym przesłaniem. Kevin Reynolds, twórca filmów Robin Hood: Książę złodziei i Wodny świat, przedstawia solidnie zrealizowaną i doskonale zagraną historię o zmartwychwstaniu Chrystusa. Obraz utrzymany jest w konwencji opowieści detektywistycznej. Twórcom udaje się dobrze oddać realia i ducha epoki.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Zmartwychwstały" - HBO2, godz. 22:30

Coenowie, czołowi przedstawiciele amerykańskiego kina artystycznego, zasłynęli z doprowadzania do absurdu okropności oraz tworzenia zaskakującego melanżu komedii, satyry i czarnego kryminału. Tę regułę zastosowali również w "Fargo", krwawej opowieści o chciwości, zbrodni i ludzkich losach. Zawiłą intrygę uzupełniają znakomite dialogi i pięknie sfotografowane rodzinne strony braci Coen na północy USA. Akcja filmu rozgrywa się w zimowej scenerii zasypanego białym puchem stanu Minnesota. Sprzedawca samochodów Jerry Lundegaard wyrusza do małego miasteczka Fargo, gdzie spotyka się z Carlem Showalterem i Gaearem Grimsrudem, drobnymi rzezimieszkami wynajętymi do wykonania pewnej roboty. Mają jedynie sfingować porwanie żony Jerry'ego, który popadł w długi i w ten sposób zamierza wyciągnąć okup od pomiatającego nim zamożnego teścia. Sprawy nieoczekiwanie się komplikują.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Fargo" - TVP1, godz. 23:00

Sprawdź pełny program tv na poniedziałek! >>

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×