Program tv na Wielki Piątek, 19.04.2019. Zobacz, co warto obejrzeć! [PROGRAM TELEWIZYJNY, PLAN DNIA]

Wielki Piątek - czas zadumy i spokoju. Podobnie to wygląda w telewizji. Na pewno znajdziecie coś dla siebie! Sprawdźcie program TV na Wielki Piątek, 19 kwietnia 2019 roku.

Multimedia

Program tv na Wielki Piątek, 19.04.2019 r.:

Samson z plemienia Dana to wybraniec Boga, Hebrajczyk obdarzony nadprzyrodzoną siłą, który ma wypełnić jego zemstę i wyzwolić swój lud z niewoli. Kiedy jego młodzieńcza ambicja kończy się tragicznym małżeństwem, planowana zemsta doprowadza go do konfliktu z okrutnym księciem Filistynem i jego armią.
"Samson" - TV Puls, godz. 20:00

Tarzan przed wieloma laty opuścił afrykańską dżunglę. Mężczyzna, znany powszechnie jako John Clayton, wiedzie teraz dostatnie życia w Londynie. Pewnego dnia otrzymuje od losu szansę powrotu do Konga. Jako angielski lord ma pełnić funkcję wysłannika rządu z misją handlową. Bohater nie zdaje sobie sprawy, że jest wykorzystywany przez żądnego zemsty, chciwego kapitana Leona Roma z Belgii.
"Tarzan: Legenda" - TVN, godz. 20:00

Bankier z Nowej Anglii Andy Dufresne został niesłusznie oskarżony o zabójstwo żony oraz jej kochanka i skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank. Tylko dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia, Ellisa Boyda "Reda" Reddinga, udaje mu się przeżyć w tym wyjątkowo ponurym miejscu. Pewnego dnia w celi pojawia się nowy więzień, który opowiada, że poprzedni wyrok odsiadywał z zabójcą żony Andy'ego. Dufresne postanawia złożyć apelację, rozważa też plan ucieczki.
"Skazani na Shawshank" - Polsat, godz. 20:05

Niemcy, rok 1946. David Berman chce wrócić do handlu wyrobami włókienniczymi. Amerykański organ okupacyjny odmawia mu wymaganego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. David postanawia zarejestrować firmę w imieniu swojego przyjaciela Fajnbrota i uzyskuje w ten sposób wymagane pozwolenia. Wraz z grupą przyjaciół zaczyna podróżować po okolicy, podając się za przedstawiciela handlowego.
"Bye Bye Germany" - Ale kino+, godz. 20:10

Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona, Isabel. Zakochani żyją szczęśliwie, lecz ich niespełnionym pragnieniem jest posiadanie dziecka. Miesiące starań, poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczynają wpędzać Isabel w depresję. Wtedy do wybrzeży wyspy przybija mała łódź, na pokładzie której Tom znajduje niemowlę. Para postanawia wychować je jak własne. Wkrótce w okolicy pojawia się kobieta poszukująca zaginionego dziecka.
"Światło między oceanami" - TVP2, godz. 20:45

Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka zostanie odprawiona w Wielki Piątek 19 kwietnia o godz. 21.00. Nabożeństwo tradycyjnie odbędzie się w ruinach rzymskiego Koloseum, w pobliżu Watykanu. Będzie to piąta Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka.
Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka - transmisja z Watykanu - TVP1, godz. 20:50

Film prezentuje życie błogosławionej matki Teresy z Kalkuty z perspektywy trwającej niemal pół wieku korespondencji z jej przyjacielem i duchowym doradcą, ojcem Celeste van Exemem.
"Listy matki Teresy" - TVP1, godz. 22:45

Rok 1564. Władana przez katolickich Habsburgów Flandria skłania się ku kalwinizmowi i żąda autonomii. Filip II Hiszpański wprowadza politykę terroru wobec innowierców. Szaleje inkwizycja. Na zamówienie antwerpskiego bankiera i kolekcjonera dzieł sztuki Nicolaesa Jonghelincka Pieter Bruegel maluje "Drogę na Kalwarię". W centralnym miejscu obrazu znajduje się wzniesiony na skale młyn, w dole widać tłum postaci zajętych codziennymi sprawami. Pośród krzątaniny nikt nie zwraca uwagi na prowadzonego na miejsce kaźni Jezusa.
"Młyn i krzyż" - TVP2, godz. 23:05

Zobacz galerię

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Sprawdź pełny program tv na Wielki Piątek, 19.04.2019 >>

Komentarze

Skomentuj
  • z wiadomych powodów nie ma tzg (gość)

    Taka dłuższa przerwa może pomóc choć w części zaakceptować absurdalny wynik ostatniego odcinka. To tak jakby ludzie nie głosowali na tego co ma zostać tylko na tego co ma odpaść. Zagrożone dwie dobre pary z pojedynku na sambę, gdzie obie były dobre to coś niewiarygodnego. A może wydarzy się coś co pozwoli Agnieszce Radwańskiej i Stefano Terrazzino wrócić do gry. Ich wynik czyli najlepsza 6 jest dobry. Myślę, że osiągnęli takie godne minimum. Ale gdyby tak zaistniała jakaś "świąteczna niespodzianka" byłoby przemiło. Mimo, iż Stefano podziękował już pięknym wpisem, wszystkim, na czele z Agą, to jednak ciągle jeszcze wszystko się może wydarzyć. :)

    19.04.2019 22:13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×