"PrzeTwórcy" - pierwsza polska produkcja Canal+ Discovery od 22 czerwca

„PrzeTwórcy” to pierwszy polski program przygotowany i wyprodukowany z myślą o CANAL+ DISCOVERY. Pokazuje on Polaków, którzy postanowili realizować swoje pasje i marzenia w nietypowy sposób.

Multimedia

Wiele osób uważa, że większość przedmiotów ma tylko jedno życie i ograniczoną liczbę zastosowań. Tymczasem bohaterowie programu „PrzeTwórcy” udowadniają nam, że tak nie musi być. Wyprodukowany specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY program pokaże prawdziwe historie Polaków z różnych zakątków kraju, którzy udowodnią nam, że z pozornie bezużytecznych odpadów można zrobić coś pięknego i funkcjonalnego. Poznamy ludzi, którzy opowiedzą o swoich marzeniach, o tym jak zaczynali swoją działalność i przygodę z tzw. upcyklingiem. Dowiemy się, co było ich inspiracją i jak żyją, realizując swoje pasje.

W 10-odcinkowej produkcji poznamy m.in. Recycling Band, krakowski zespół muzyczny grający na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów. Członkowie zespołu do budowy instrumentów używają puszek, butelek, wiader, starych części rowerowych, mebli, a także grzebieni do włosów czy wieszaków do ubrań. W programie występuje także Bartłomiej Kolbusz z Bukowiny Tatrzańskiej, którego pasją jest rzeźbienie w metalu i tworzenie mebli ze złomu oraz Magdalena Olearczyk z Krakowa, która szyje torby i futerały ze starych reklamowych bannerów winylowych i siatki mesh. Wśród bohaterów jest także Wiola Kurtok, której marzeniem od zawsze było tworzenie biżuterii. Dziś realizuje się w jej tworzeniu z… mechanizmów zegarków. Nietypową pasję mają także inni bohaterowie programu. Agnieszka i Anita z Lublina tworzą ubrania z ulotek, gazet i metalu, Maciek Pawelski konstruuje lampy ze starych aparatów fotograficznych, statywów i wag, Robert ze Szczecina wykorzystuje tekturę falistą do tworzenia mebli o nietypowych kształtach i strukturze. Każdy z odcinków pokaże różnych bohaterów, którzy w niestandardowy sposób zdecydowali się realizować swoje marzenia. Dla niektórych z nich jest to zwykłe hobby, a dla innych sposób na życie.

Przewodnikiem widza po świecie „PrzeTwórców” jest Krzysztof Grzybowski, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Twierdzi on, że w Polakach kipi kreatywność i przyznaje, że jest pod wrażeniem pasji uczestników programu i ich konsekwencji w realizowaniu swoich zainteresowań.

Premierowe odcinki „PrzeTwórców” w poniedziałki, od 22 czerwca, o godz. 21.00 tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×