"Queen: Days of our Lives" w BBC Entertainment

W 1971 roku czterech studentów postanowiło założyć zespół. Czterdzieści lat później wiemy, że zespół ów sprzedał 26 milionów albumów - na całym świecie.

Multimedia

Emisja: sobota, 23 lutego o 15:40

Historia Freddiego Mercury’ego, Briana Maya, Rogera Taylora i Johna Deacona jest niezwykła. To dzieje kłótni, pokonywania przeszkód, rozchodzenia się i powrotów, tryumfu, tragedii, i nieśmiertelnej spuścizny.

Nasz dwuczęściowy dokument ukazuje cztery silne osobowości. Ludzi, z których każdy umiał tworzyć wielkie hity, i którzy umieli wytrzymać ze sobą przez tyle lat. Queen: Days of our Lives to opowieść pełna humoru, inteligencji - i szczera aż do bólu.

Freddie Mercury był wspaniałym showmanem. Nic dziwnego, że zespół bił rekordy popularności w czasie trasy po Ameryce. Warto jednak wiedzieć, że przy wszystkich wielkich przebojach Queen cierpiał także poważne problemy. W pewnym momencie wydawało się nawet, że zespół się rozpadnie - jego muzycy nie potrafili się skupić na współpracy, myśleli o projektach solowych, zaczynali się kłócić. A potem przyszedł słynny występ Freddiego w czasie Live Aid, i bijąca wszelkie rekordy trasa “Magic" z 1986 roku. Queen znów wrócił na szczyt… Do chwili, gdy zdarzyła się prawdziwa tragedia, która ponownie zagroziła grupie...

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×