recenzje

"303. Bitwa o Anglię" [RECENZJA]. Opowieść o męstwie, bohaterstwie, absurdzie wojny i dziejowej podłości

„303. Bitwa o Anglię” to pierwszy z dwóch filmów o Dywizjonie 303, które na ekranach kin pojawią się w sierpniu 2018 roku. Nim widzowie będą mieć okazję zobaczyć buńczucznie zapowiadany obraz „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, do kin trafia brytyjsko-polska produkcja pt. „303. Bitwa o Anglię”, gdzie w rolach głównych pojawili się Iwan Rheon, Milo Gibson oraz Marcin Dorociński. Zapraszamy do lektury recenzji.

18.08.2018Recenzja

"Niepoczytalna" [RECENZJA]. Kicz, slapstick, makabra i sztuczna krew idą razem za rękę, czyli jak dać się zamknąć w szpitalu psychiatrycznym

Steven Soderbergh od początku swojej kariery uwielbia bawić się z Hollywood w kotka i myszkę. Z jednej strony potrafi robić kino mocno autorskie, a z drugiej często tworzy produkcje zrealizowane jakby według poradnika "jak robić wzorcowe kino mainstremowe?"; raz zatrudnia porno gwiazdę w roli głównej, aby później postawić na gwiazdorską obsadę. Teraz nie jest inaczej; urodzony w Atlancie twórca tym razem sięgnął po iPhone'a i nakręcił thriller "Niepoczytalna". Normalnie.

27.07.2018Recenzje

"Sicario 2: Soldado" [RECENZJA]. Teatr dwóch aktorów, czyli Josh Brolin i Benicio del Toro dają czadu! Czuć rękę współtwórcy "Gomorry"? Lepsze niż pierwsza część?

W jednej ze scen Matt, grany przez Josha Brolina, mówi, że dzisiaj meksykańskie kartele mają większe dochody z przemytu ludzi niż z handlu kokainą. To oznacza, że czas powrócić na pogranicze amerykańsko-meksykańskie i posłać paru złych chłopców do piachu, bo baron Carlos Reyes wciąż jest nieuchwytny, a Alejandro jeszcze bardziej żądny zemsty. "Sicario 2: Soldado" już w kinach.

21.07.2018Recenzje

"Drogi wolności" [RECENZJA]. Telewizja Polska zaprezentowała nowy serial historyczny! Lepszy niż "Korona królów" lub "Wojenne dziewczyny"? "Drogi wolności" 1. odcinek za nami

„Drogi wolności” to nowa historyczna propozycja Telewizji Polskiej. Serial zapowiadano od dawna, a Jacek Kurski chwalił się, że budżet jednego odcinka przekracza milion złotych. Mają rozmach – jakby to powiedział Stefan „Siara” Siarzewski. „Drogi wolności” na antenie TVP 1 będzie można oglądać już jesienią, a tymczasem zaprezentowało pilotażowy odcinek. Widać miliony włożone w produkcję?

17.07.2018Recenzje

"Człowiek bez pamięci" [RECENZJA]. Seryjny morderca z Alzheimerem, czyli wyrywanie chwastów po koreańsku

Azjatyckie kino już mnie przyzwyczaiło, że potrafi na ekranie wykorzystać pomysły, które twórcy z innych kontynentów uznaliby za absurdalne i niedorzeczne. I właśnie w tym tkwi magia azjatyckich produkcji, które poza niebanalnymi rozwiązaniami fabularnymi, mogą poszczycić się też wyjątkowym klimatem. Tego zwyczajnie nie da się podrobić. Oto recenzja filmu "Człowiek bez pamięci".

13.07.2018Recenzja

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×