recenzje

"Solid Gold" [RECENZJA]. Powstał film o aferze Amber Gold? Oceniamy jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów tego roku!

"Solid Gold" Jacka Bromskiego było najgłośniejszym filmem tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni. Niestety nie z powodu wysokiego poziomu artystycznego, lecz skandalu; najpierw, na wniosek TVP będącej koproducentem obrazu, wycofano go z konkursu głównego, aby na koniec imprezy reżyser zerwał umowę z Telewizją Polską i w ostatniej chwili wprowadził produkcję ponownie do konkursu. O co cały ten raban?

30.11.2019Recenzja

"Kwas" [RECENZJA]. Nie dotykaj narkotyków, bo cię zmiotą z planszy, czyli wstrząsający i autentyczny portet zagłaskanego pokolenia

"Kwas" to jeden z najgłośniejszych rosyjskich filmów ostatnich lat. Brawurowy reżyserski debiut młodego, urodzonego w 1992 roku, aktora Aleksandra Gorczilina to wstrząsający i autentyczny portret zagłaskanego pokolenia, które nie ma o co walczyć i po co żyć. Wszystko podano im pod nos. Odkrycie tegorocznego Berlinale zawitało do Polski za sprawą festiwalu Sputnik nad Polską.

28.11.2019Recenzja

"Supernova" [RECENZJA]. Wstrząsający i autentyczny obraz Polski w świetnym debiucie Bartosza Kruhlika! Mocniejszy od filmów Vegi?

Patryk Vega zapowiadał, że jego "Polityka" wstrząśnie Polską i kompletnie zmieni polityczne nastroje w kraju, a tymczasem otrzymaliśmy sklejkę czerstwych memów. Bartosz Kruhlik za to nie rzucał żadnymi obietnicami, natomiast jego film "Supernova" - z polityką na drugim planie - to wstrząsający i autentyczny obraz Polski. O tym filmie będzie się mówiło jako o wydarzeniu 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

23.11.2019Recenzja

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×