„Repetytorium Maturzysty”. Telewizja Polska startuje z cyklem audycji dedykowanych maturzystom. Będzie jak "Szkoła z TVP"?

Telewizja Polska startuje z cyklem audycji dedykowanych maturzystom. Lekcje z wybranych przedmiotów mają wesprzeć w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Multimedia

"Repetytorium maturzysty" od 4 maja w TVP HD

Codziennie, od poniedziałku do piątku, od godziny 10:20 TVP HD (z powtórką w TVP Rozrywka) wyemituje 70-minutowe audycje, w których omawiane będą wybrane zagadnienia z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie, na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Każda lekcja będzie trwała 20 minut.

Krytyka programów edukacyjnych TVP. Co myślą o tym nauczyciele?Zobacz więcej

Za przygotowanie merytoryczne nowego cyklu TVP oraz kolaudację materiałów odpowiadają: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz eksperci z danych przedmiotów.

„Repetytorium Maturzysty” poprowadzą nauczyciele z m.in. XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie, XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie, którzy są doświadczonymi specjalistami w swoich dziedzinach. Lekcje z języka angielskiego to zajęcia z native speakerem. W nowym cyklu wystąpią także psycholog oraz trener personalny, którzy podpowiedzą maturzystom jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminu oraz przeprowadzą specjalne treningi wspomagające zapamiętywanie dużych ilości materiału.

Telewizja Polska odpowiada na krytykę programu. Broni nauczycieli i "jednostkowych pomyłek"Zobacz więcej

„Repetytorium Maturzysty” będzie cyklem interaktywnym. Maturzyści z całej Polski będą mogli przesłać pytania w formie plików wideo dotyczące omawianego materiału. Ich wątpliwości rozwieją prowadzący zajęcia nauczyciele.

Lekcje powtórzeniowe są realizowane w warszawskim Centrum Nauki Kopernik i będą wzbogacone materiałami archiwalnymi z zasobów TVP oraz baz Narodowego Centrum Kultury i Instytutu Pamięci Narodowej.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • mallin (gość)

  Odpowiednio dobrani nauczyciele, którzy umieją przeprowadzić powtórkę w formacie telewizyjnym (zakładam że za treść merytoryczną nauczyciele są odpowiedzialni, nie telewizja). co do realizacji to jest ok, nie specjalnie jest się do czego przyczepić

  09.05.2020 13:09
 • Wojtek (gość)

  Właśnie będe dziś patrzeć ,sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. Mam nadzieję ze dowiem sie czegoś nowego. Prowadzący fajni więc myślę ze bedzie spoko.

  04.05.2020 08:53
 • alina (gość)

  Bardzo dobrze, bede mogła trochę posiedzieć przed tv i trochę powtórzyć na spokojnie . Bo szczerze to juz mam mętlik w głowie ,matury przełożone ile można siedzieć przy książkach. A tak trochę relaks ,trochę nauka

  03.05.2020 18:14
 • x3name (gość)

  Myślę ze to jest bardzo dobry pomysł . Ja chętnie sobie pooglądam i możliwe ze dowiem się czegoś nowego. Z pewnością przyda mi sie to do matury.

  01.05.2020 20:21
 • Kryspin (gość)

  Mnie ta informacja ucieszyła. Matura w końcu się odbędzie, więc powtórki się przydadzą. Zawsze to ciekawsza forma nauki niż samodzielne czytanie notatek.

  01.05.2020 16:08
 • Pergrzyb (gość)

  Ja tam już w nic nie wierze. No bo z jednej strony tvp 1 caly czas walkuje jakie to tvp jest zle i niedobre. Acz z drugiej "szkola z tvp" to byla totalna paranoja. Szczerze mowiac ja na miejscu tvp tez bym tak zrobila; poczekala na reakcje widzow stacji konkurencyjnej i wstawila pozniej material z wyeliminowanymi wszystkimi bledami z powodu ktorych posypala sie lawina smiechu na przeciwna stacje. Ale najlepiej by bylo jakby wszystkie programy edukacyjne byly edukacyjne a nie smiechu warte. A tak swoja droga...przytulas, caluski i kubek cieplego kakalka ♡♡♡♡♡♡♡♡:3 zycze zdrowia!!!

  01.05.2020 09:39
 • Andzelika (gość)

  Ja się cieszę, bo każda powtórka to dobra sprawa. Sama siedzę cały czas i kuję. Zależy mi bardzo, żeby dobrze zdać maturę.

  30.04.2020 23:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×