Robert Makłowicz. Co studiował, czy ma ulubione słodycze i jak spędza czas wolny znany krytyk kulinarny? Tego nie wiecie o uwielbianym celebrycie!

Robert Makłowicz to postać, która znana jest nie tylko starszym pokoleniom. Od wielu lat opowiada o tajnikach przygotowywania posiłków w najróżniejszych kulturach. Nie jest to jednak jego jedyne zajęcie.

Multimedia

Robert Makłowicz wielu Polakom znany jest głównie za sprawą jego telewizyjnych programów kulinarnych. "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza" i "Makłowicz w podróży" przyciągały wielu widzów. Jego charakterystyczny głos cieszy się ogromną sławą tak samo, jak nagrania w wykonaniu Krystyny Czubówny. Celebryta jest postacią uwielbianą nie tylko przez Polaków w jego wieku. Młodsze pokolenia również bacznie śledzą poczynania Makłowicza. 12 sierpnia kucharz obchodzi swoje urodziny. W tym roku kończy 58 lat. Z tej okazji przyjrzymy się bliżej jubilatowi. Poznaj szczegóły życiorysu gwiazdy!

Robert Makłowicz – wykształcenie i doświadczenia zawodowe

Robert Makłowicz studiował prawo oraz historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Krytyk kulinarny jest skarbnicą wiedzy na temat gotowania, ale również tej historycznej. Na pewnym etapie swojego życia zdobył spore doświadczenie dziennikarskie. Redakcje, z jakimi był związany, to "Gazeta Wyborcza", "Wprost", "Newsweek Polska", "Przekrój". Kiedy zaczynał swoją przygodę z telewizją "Podróże kulinarne Makłowicza" były jedynym programem o gotowaniu, który nagrywany był poza studiem.

Krytyk kulinarny wydał kilka książek. Co ciekawe, oprócz programów telewizyjnych Robert Makłowicz ma na swoim koncie również filmy. Kiedy był już sławny, pojawił się w dwóch większych produkcjach. Możemy go zobaczyć w „Kup teraz” i „Lejdis”.

Rodzina Makłowicza – pochodzenie i rodzina

Krytyk kulinarny znany jest z miłości do podróży. Już jako student poznawał różne zakątki świata. Często były to wyjazdy w celach zarobkowych. To dzięki wielu wycieczkom poznał różne kultury oraz ich kuchnie. Jak sam przyznaje, być może jego pochodzenie ma wpływ na zainteresowanie różnymi wyprawami.

W moich żyłach płynie krew polska, ukraińska, ormiańska, węgierska, a także kropla austriackiej. Może właśnie dlatego uwielbiam wyjeżdżać za granicę i być jedną nogą gdzieś na zewnątrz. Ale zawsze chętnie wracam do rodzinnego domu i Krakowa – tak o swoich korzeniach opowiada Makłowicz.

Makłowicz 30 lat temu wziął ślub ze swoją ukochaną Agnieszką. Para poznała się w pracy. Żona celebryty odpowiadała za produkcję jego programu. O szczegółach ich ślubu przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule.

Kim jest i czym zajmuje się żona słynnego kucharza? Zobaczcie, jak wygląda!Zobacz więcej

Para ma dwóch synów. Jak mówi Makłowicz, obydwaj mają dużą wiedzę na temat kuchni. Jeden z nich jest z nią związany nawet zawodowo, ponieważ jest sommelierem. Drugi również poszedł w ślady sławnego taty, bo studiuje prawo.

Robert Makłowicz - kim są jego synowie ? Mamy zdjęcia!Zobacz więcej

Drugi dom Makłowicza

Robert Makłowicz pochodzi z Krakowa i to tam mieszka z rodziną. Wiele miesięcy w ciągu roku spędza jednak w Chorwacji. To tam ma swój drugi dom. Celebryta przyznaje, że nawet nauczył się miejscowego języka przez kontakty z osobami, które tam poznał.

Spędzam tam więc jakieś trzy miesiące. Nasz dom stoi wśród winnic, do morza jest parę kilometrów, ale mamy widok na góry. To kompletna wiocha, ale cudowne miejsce. Jeżeli tylko będę mógł, przeniosę się tam i do Krakowa będę przyjeżdżał na parę tygodni w roku – powiedział redakcji "Gazety Krakowskiej".

Kto gotuje w domu Makłowicza? Jakie są jego ulubione słodycze?

Rober Makłowicz ma niezwykłe umiejętności kulinarne. W wielu wywiadach przyznaje, że bardzo często gotuje. To on zajmuje się tym w jego domu, a także zakupami spożywczymi. Na planie programu "Bake Off – Ale ciacho!" dziennikarz opowiedział o swoich ulubionych słodkościach. Makłowicz przyznał, że przepada za gorzką czekoladą w tabliczce lub w formie wypieków i innych deserów.

Robert Makłowicz. Czym zajmuje się teraz sławny krytyk kulinarny?

Po wielu latach gwiazda programów kulinarnych postanowiła zakończyć pracę w telewizji. Część widzów myślała, że po odejściu Makłowicz zniknie ze świata mediów. Nie mieli oni racji. Szef kuchni znalazł nowe pomysły na swoją karierę. Teraz celebryta skupia się na swoim kanale na YouTubie oraz kontach w mediach społecznościowych. Dzięki temu jest on osobą rozpoznawalną również wśród młodszych pokoleń. Od niedawna prowadzi w internetowym radiu "Newonce" audycję "Od Punk Rocka Do Bartóka", w której opowiada o swoim guście muzycznym, ale nie tylko. Robert Makłowicz angażuje się również w wiele akcji społecznych. W tym roku krytyk razem z Zalando zbierał środki na rzecz fundacji "Kosmos dla Dziewczynek".

Panu Robertowi życzymy wszystkiego najlepszego w dniu urodzin!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×