"Sahara". Czy Matthew McConaughey odnajdzie zaginIony skarb Konfederatów? [RECENZJA]

Tajny agent, podróżnik i odkrywca Dirk Pitt oraz jego towarzysz Al Giordino wędrują wzdłuż Nilu, by odnaleźć okręt konfederatów, który w czasach wojny secesyjnej przewoził bezcenny ładunek.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Dirk Pitt to bohater wielu książek, które o jego przygodach napisał Clive Cussler. Dirk jest agentem amerykańskiej Narodowej Agencji Badań Podwodnych, co czyni z niego współczesne wcielenie Indiany Jonesa. Dirk Pitt jest inteligentny, przystojny, doskonale potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Tym razem trafia do zachodniej Afryki, gdzie odkrywa amerykańską monetę z czasów wojny secesyjnej i uznaje, że - choć to wydaje się nieprawdopodobne - właśnie na Czarnym Lądzie powinien szukać skarbu ukrytego przez Konfederatów 150 lat temu. Okazuje się, że w tym samym kierunku zmierza urocza doktor Eva Rojas (Penélope Cruz), która - działając z ramienia ONZ - próbuje wyjaśnić przyczyny epidemii dziesiątkującej plemiona mieszkające na południowym krańcu Sahary. Wkrótce okoliczności zmuszają ich do współdziałania.

"Sahara" miała być konkurencją dla filmów o Indianie Jonesie - bestseller Cusslera, gwiazdorska obsada i 150 mln dolarów budżetu dawały taką nadzieję. Jednak opowieść o przygodach agenta Pitta miała pecha. Scenariusz za mocno odszedł od literackiego pierwowzoru, a przygotowania do realizacji przerwały ataki terrorystyczne 11 września 2001 roku. Prace nad filmem przesunięto, więc z głównej roli zrezygnowali Hugh Jackman i Tom Cruise, a ostatecznie obsadzono w roli Dirka Matthew McConaugheya.

Piotr Radecki

Hiszp.-niem.-amer.-ang. film przygodowy 2005, reż. Breck Eisner

"Sahara". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×