"Samochód marzeń: kup i zrób". Adam Klimek zbudował w TVN Turbo replikę samochodu Jana Pawła II! [DUŻO ZDJĘĆ]

"Samochód marzeń: kup i zrób" to jeden z czołowych programów telewizji TVN Turbo. 11 listopada 2018 jednak zostaną wyemitowane dwa odcinki specjalne programu, w których widzowie zobaczą jak Adam Klimek buduje replikę prywatnego samochodu Karola Wojtyły! Zobaczcie, czym w latach młodości jeździł późniejszy papież, Jan Paweł II!

Multimedia

"SAMOCHÓD MARZEŃ: KUP I ZRÓB" - SPRAWDŹ PROGRAM TV!

Choć Jan Paweł II nigdy nie posiadał prawa jazdy, od 1958 roku był właścicielem jednego samochodu. Warszawa M-20 służyła przyszłemu papieżowi prawie 20 lat, a dla wygody duchownego jego kierowca zamontował przy tylnym siedzeniu lampkę umożliwiającą czytanie podczas podróży. W programie TVN Turbo „Samochód marzeń: kup i zrób” Adam Klimek zbuduje replikę papieskiej Warszawy M-20.

W dwóch odcinkach emitowanych 11 listopada (godz. 10:30 i 11:15) zobaczymy proces powstawania repliki, a także jej przekazanie do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Replika powstała w rekordowym, jak na tak złożony projekt tempie – w dwa miesiące. Co ciekawe, w replice zamontowany będzie fragment podłogi z oryginalnego papieskiego auta.

TVN Turbo pokaże, jak pracują ratownicy! Kiedy premiera? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

O oryginalnym papieskim samochodzie Warszawa M-20:
- Jedyne auto, którego oficjalnym właścicielem był Jan Paweł II, choć nie posiadał prawa jazdy.
- Zakupił Warszawę M-20 w 1958 r., kiedy był biskupem pomocniczym w Archidiecezji Krakowskiej. W 1977 r. sprzedał ją szwagrowi swojego kierowcy.
- Kierowca Karola Wojtyły zamontował dla duchownego lampkę przy tylnym siedzeniu (z prawej strony) umożliwiającą czytanie w podróży.
- Dziś auto należy do Marka Schramma – kolekcjonera z Niemiec o polskich korzeniach. Kolekcjoner odrestaurował samochód i odbył nim podróż z Berlina do Watykanu.

Zobaczcie zdjęcia oraz zwiastun programu "Samochód marzeń: kup i zrób"!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Fan programu (gość)

    Witam w programie Samochód marzeń kup i zrób emitowanym pażdziernik lub listopad w TVN Turbo oglądałem regeneracje tylnej belki w France auto Service wypowiadał sie przedstawiciel firmy koszt regeneracji całkowitej belki wynosi okolo 800zl podał niestety nie prawde dziś dzwoniłem do oddziału w Swidnicy Dolny Ślask w sprawie zakupu zregenerowanej belki do Megane 1 lift usłyszałem ze nie sprzedaja belek tylko regeneruja ok zapytałem jaki koszt regeneracji 650zł sama robocizna plus 1 drążek to kwota 1050zl drugi to relatywnie drożej wiec jak to jest pytam ? W Tv podaja inne ceny w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie

    29.11.2018 15:07
  • piotr łodz (gość)

    witam , to nie pierwszy raz kiedy klimek robi delikatnie mowiac tandete, warszawa jak najbardziej super projekt tylko ze wykonany przez rece fachowcow , regeneracje blacha lakier super tapicerka uwazam ze powinna byc dokładniej zrobiona , ale klimek jak cos sam regeneruje to zawsze brud i tandeta , jsak mozna do tak slicznie odnowionej bryczki przez fachowcow powkładac przy silniku sruby malowane farba i to tak zawsze jak klimek cos sam chce wyregenerowac , nie odmawiam mu wiedzy ale taka tandete w detalach robi nie po raz pierwszy az jestem wkurzony bo ludzie u kturych robi regeneracje wkładaja serce w to wszystko a on to zawsze wyswiechta

    11.11.2018 11:59

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×