Serial kryminalny "Happy Valley" od 10 maja tylko w Ale kino+

Ale kino+ zaprasza na premierę serialu kryminalnego "Happy Valley". Akcja rozgrywa się na angielskiej prowincji, gdzie przemoc stała się częścią krajobrazu, twarde narkotyki można znaleźć o wiele łatwiej niż porządną pracę, a śledztwa prowadzi tyleż uparta, co skuteczna policjantka Catherine Cawood.

Multimedia

Współczesna Anglia, hrabstwo West Yorkshire. Spokój małego, uroczego miasteczka zakłóca rosnąca liczba narkomanów, a ciąże nastolatek stają się ich "nowoczesnym" sposobem na życie. Porządku pilnuje tu nieustępliwa sierżant policji Catherine Cawood (Sarah Lancashire). Jej świat wywraca się do góry nogami, kiedy z więzienia zostaje wypuszczony Tommy Lee Royce (James Norton), mężczyzna, który - według Catherine - jest odpowiedzialny za tragiczną śmierć jej córki. Policjantka jest przekonana, że Tommy to wyjątkowo niebezpieczny człowiek i pozostaje kwestią czasu, aż znów kogoś skrzywdzi. Wkrótce zostaje porwana córka lokalnego biznesmena, a Catherine zrobi wszystko, aby nie dopuścić do ponownego dramatu.

"Happy Valley" to sześcioodcinkowy thriller kryminalny, nagrodzony w 2014 roku brytyjską nagrodą Crime Thriller Award w dwóch kategoriach: najlepszy serial oraz drugoplanowa rola męska (James Norton). Przez zagraniczne serwisy i prasę był wymieniany w zestawieniach najlepszych seriali na rok 2014. Szybko też zyskał uwielbienie brytyjskich widzów. Za sukcesem "Happy Valley" stoi scenarzystka Sally Wainwright oraz popularna na Wyspach aktorka serialowa Sarah Lancashire (seriale: "Wichrowe Wzgórza", "All the Small Things" czy "Doctor Who"), która brawurowo zagrała główną bohaterkę.

Premiery telewizyjne sześciu odcinków w niedziele, od 10 maja, o godz. 20:10, tylko w Ale kino+.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×