"Skandal. Ewenement Molesty". Film dokumentalny o Moleście z premierą w TV! Co jeszcze oglądać na antenie TVP Dokument?

Już dzisiaj, 19 listopada, wystartował nowy kanał TVP Dokument, który będzie nadawany w jakości HD i dostępny w sieciach kablowych oraz drogą satelitarną, a już wkrótce w naziemnej telewizji cyfrowej. Oferta kanału zapowiada się wyjątkowo interesująco, dla widzów antena przygotowała specjalną ramówkę. Jedną z najważniejszych i najciekawszych premier będzie film dokumentalny o zespole Molesta Ewenement pt. "Skandal. Ewenement Molesty"!

Multimedia

"Skandal. Ewenement Molesty" - PREMIERA TV W PIĄTEK, 20 LISTOPADA, O GODZINIE 21:45 NA ANTENIE TVP DOKUMENT

Jak zapowiadają twórcy nowej anteny, TVP Dokument będzie wyróżniał się wrażliwością na losy drugiego człowieka. Poprzez własne serie dokumentalne kanał przedstawi obraz współczesnej Polski i świata, jednocześnie przybliżając widzom różne perspektywy - społeczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe.

Już pierwsze zapowiedzi programowe pokazują, że ramówka TVP Dokument będzie rzeczywiście mocna i ciekawa. Jeszcze niedawno w kinach mogliśmy oglądać film dokumentalny o rapowej formacji Molesta Ewenement pt. "Skandal. Ewenement Molesty", który doskonale został przyjęty przez widzów i krytyków, a tymczasem już w piątek, 20 listopada, produkcja ta zadebiutuje na antenie TVP Dokument! Film w reżyserii Bartosza Paducha będzie można obejrzeć o godzinie 21:45.

Dokument o pionierach polskiego rapu już na Netflix! Oceniamy "Skandal. Ewenement Molesty"!Zobacz więcej

Tak pisaliśmy o filmie "Skandal. Ewenement Molesty" w naszej recenzji:

"Skandal. Ewenement Molesty" to nie tylko spojrzenie na kultową płytę, ale to przede wszystkim pocztówka z Polski końca lat 90. XX wieku, gdy wszyscy Polacy jeszcze uczyli się kapitalizmu i wolnego życia. Miało to swoje odzwierciedlenie w antysystemowych tekstach Molesty, bo chłopaki przyjmowali Polskę na własnych zasadach. "Skandal. Ewenement Molesty" w swojej wymowie jest bardzo smutnym i gorzkim filmem, bo pokazuje dawnych przyjaciół oraz idealistów, którzy dorośli i... podzielił ich światopogląd, wizja muzyki oraz hajs. Widać, że Vienio i Włodi dzisiaj dla siebie są już wyłącznie dawnymi kolegami, których na chwilę może zjednoczyć opowieść o wspólnej przeszłości. No i znaczące jest też to, że w filmie praktycznie nie pojawia się jeden z wieloletnich filarów Molesty, Pelson. Idźcie do kina, warto.

CO WARTO OBEJRZEĆ NA ANTENIE TVP DOKUMENT?

Również 20 listopada będzie można obejrzeć film "Książe i dybuk" w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego – fascynującą biograficzną podróż śladami Michała Waszyńskiego, reżysera mistycznego przedwojennego dzieła „Dybuk”, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, a także producenta hollywoodzkich hitów z Sophią Loren i Claudią Cardinale.

"Miłość i miłosierdzie". Rekolekcyjna czytanka, czyli polskie kino religijne wciąż nie jest w formieZobacz więcej

W sobotę, 21 listopada TVP Dokument poleca również popołudniowy przegląd filmów wyprodukowanych w ciągu ostatniego roku przez Telewizję Polską, które tworzą obraz współczesnego świata - „Radio SIRIRI” Macieja Nawrotkiewicza (godz. 14:05), „Antyle Chopina” Agnieszki Lipiec – Wróblewskiej (godz. 14:55), „Ślad” Marii Wiernikowskiej (godz. 16:05) oraz „Kuba - rewolucja od kuchni” Witolda Szabłowskiego (godz. 17:25). Wieczorem antena zaprasza widzów na krótkometrażowe filmy nominowane do Oscara, o godz. 19:20 obraz Bartosza Konopki „Królik po berlińsku”, pełna absurdalnego humoru alegoryczna opowieść o żyjących w sąsiedztwie Muru Berlińskiego mimowolnych obserwatorach powojennej historii podzielonego miasta. O godz. 20:20 antena zabierze widzów do „Krainy miodu” na spotkanie z ostatnimi w macedońskim regionie niezależnymi hodowczyniami pszczół.

W niedzielny wieczór 22 listopada o godz. 20:20 TVP Dokument zaprasza na bogaty w nieznane dotąd fakty dokument fabularyzowany „Miłość i Miłosierdzie” w reż. Michała Kondrata poświęcony życiu, objawieniom i misji Siostry Faustyny Kowalskiej oraz kultowi Bożego Miłosierdzia.

OGLĄDAJ filmy dokumentalne ONLINE w TVP VOD

Do końca roku w TVP Dokument, w ramach audycji, omówionych zostanie kilka filmów produkcji TVP m.in. „Czeska mitologia” (22 listopada, godz. 12:00) w reżyserii Rafała Geremka, która jest próbą zmierzenia się z polskimi stereotypami na temat Czechów, „Estonia. Czekając na niedźwiedzia” (24 listopada, godz. 21:05) w reżyserii Witolda Szabłowskiego przybliżająca temat Rosjan mieszkających w Estonii i najnowszy film Barbary Włodarczyk „Ukraiński sługa narodu?” (1 grudnia, godz. 21:05) o fenomenie Wołodymyra Zełenskiego komika, który został prezydentem Ukrainy.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • seria (gość)

    Dla mnie to super wiadomość że powstał taki kanał bo brakowało czegoś takie, często oglądam bbc więc myślę że będzie chociaż trochę podobny

    20.11.2020 19:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×