"Ślepnąc od świateł". Raper Piorun - kto go zagrał? Kto napisał teksty piosenek? Pełna wersja "Od braci dla braci"! [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Ślepnąc od świateł" to serialowy przebój telewizji HBO Polska. Widzowie wprost są zachwyceni serialem, a jednym z odkryć jest postać uzależnionego od kokainy raper. Kim jest raper Piorun? Kto go zagrał? Kto napisał teksty utworów Pioruna? Sprawdźcie!

Multimedia

"ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ" - KIM JEST PIORUN?

Jednym z największych odkryć serialu "Ślepnąc od świateł" jest postać rapera Pioruna. Już w książce Jakuba Żulczyka był to mocny wątek, odsłaniający hipokryzję ulicznych raperów, którzy nastawieni są jedynie na populizm oraz sprzedawania marnej jakości odzieży po zawyżonych cenach, co jest ich głównym źródłem dochodu.

Ten wątek w serialowym "Ślepnąc od świateł" wybrzmiewa jeszcze mocniej. Wszystko za sprawą fenomenalnego Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i współscenarzysty serialu, a także aktora, który sam postanowił wcielić się w postać Pioruna. I wyszło... piorunująco!

Nożyński, Malikowska i Beler opowiadają o serialowym hicie Krzysztofa Skoniecznego [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Krzysztof Skonieczny doskonale wie, w jakiej materii się obraca. Miał kontakt z wieloma raperami, ponieważ wcześniej kręcił m.in. teledyski. W wywiadzie z Kaliną Mróz, przygotowanym dla dodatku telewizyjnego Gazety Wyborczej, Skonieczny przyznał:

To mój mały hołd dla polskiego hip-hopu. W serialu pojawią się nawet dwa specjalnie wyprodukowane do tego przedsięwzięcia utwory. Przygotowywałem się do tej roli skrupulatnie, co było trudnym zadaniem, bo moja postać, zresztą jak wszystkie w serialu, przechodzi metamorfozę, a rola była wymagająca psychofizycznie. Kiedyś miałem trochę z rapem do czynienia, zrobiłem kilka hiphopowych teledysków i nadal słucham tej muzyki.

Kamil Nożyński: Jestem raperem, przez pewien czas nocna Warszawa była moją Warszawą [WYWIAD+WIDEO]Zobacz więcej

Krzysztof Skonieczny na potrzeby serialu "Ślepnąc od świateł" nagrał dwa utwory: "Od braci dla braci" oraz "Ślepi od świateł". Co ciekawe, w napisach końcowych serialu obydwa utwory są podpisane następująco - muzyka: DJ Cebass, słowa: Piorun. Nie wiadomo, kto tak naprawdę kryje się za tymi ksywami, chociaż fani serialu spekulują, że rzeczywistymi autorami - lub chociażby pomocnikami - są DJ Steez oraz Oskar z formacji PRO8L3M. Wszystko dlatego, że utwory Pioruna są napisane i zarapowane dokładnie tak, jak najlepsze kompozycje PRO8L3M. Nie wiemy, ile w tych spekulacjach jest prawdy, ale na pewno w numerze "Od braci dla braci" można usłyszeć cut "nie ma nadziei" z udziałem DJ'a Steeza.

Sam Krzysztof Skonieczny również zabrał głos na temat swojej postaci. Co reżyser mówi o Piorunie?

PIORUN. Z reżyserem rozumieliśmy się bez słów i czytaliśmy sobie w myślach. Uprzedzając wszystkie pytania w różnych sprawach związanych z jakąkolwiek działalnością postaci figurującej na zdjęciu - WSZYSTKO BĘDZIE W SWOIM CZASIE. Eelo. PS: I pamiętajcie, że najważniejsze w życiu, bez względu na przeciwności losu i kłody rzucane pod nogi przez bliźnich, to żeby cały czas SZTYWNIUTKO.

Jako ciekawostkę dodajmy, że przecież odtwórca głównej roli, czyli Kamil Nożyński jest raperem. Słuchacze znają go jako Safula ze składu Dixon 37. Myślicie, że pomagał w pisaniu kawałka Pioruna? Jak Wam podobają się nagranie Pioruna? Jest sztywniutko?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Zubra (gość)

  Sztywniutko! Chętnie bym przytulił bluzę

  08.02.2019 17:43
 • XXx (gość)

  Na moje piorun to wilku z hemp

  22.12.2018 10:57
 • Arek (gość)

  Moze te sztywniutko to inaczej prosto??

  26.11.2018 23:37
 • Piorun (gość)

  Dowiedziałem się,że nic nie wiecie

  17.11.2018 08:14
 • Frank Jaeger (gość)

  Piorun zjada Nożyńskiego bez popity.Skonieczny ogarnia scenę po profesorsku.Oczywiście Kamilowi nic nie odejmując.

  10.11.2018 20:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×