Strasznie głośno, niesamowicie blisko - film, recenzja, opinie, ocena

11-letni Oscar (Thomas Horn), jest wesołym chłopakiem zapatrzonym w swojego ojca Thomasa (Tom Hanks).

Multimedia

NASZA OCENA: ZDECYDOWANIE WARTO OBEJRZEĆ

Mężczyzna, z zawodu zegarmistrz, organizuje im wycieczki, zabawy, podchody. Wszechstronnie rozwija wyobraźnię syna proponując mu także szarady i zadania. To nie tylko dbałość o szczęśliwe dzieciństwo, ale także nauka - wytrwałości w dążeniu do celu i przekonania, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jednak Thomas ginie podczas ataków 11 września 2001. Niespodziewanie i brutalnie osamotniony Oscar robi wszystko, by nie stracić kontaktu z ojcem, choćby odsłuchując sekretarkę z nagraniem jego głosu. I po odkryciu w wazonie tajemniczego klucza, niejako kontynuując zabawy z Thomasem, rusza na poszukiwanie zamka do którego będzie pasował. W swojej drodze spotka różnych ludzi - kto może mu pomóc, komu może zaufać?

Poruszający film Stephena Daldry’ego jest kolejną próbą leczenia traumy po 11 września. Może w nim irytować pewna deklaratywność, ale trudno odmówić mu sprawności realizacyjnej i niezwykłego, na poły bajkowego klimatu. Może właśnie tego potrzebujemy w tych czasach?

Piotr Radecki

Dramat USA 2011, reż. Stephen Daldry

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
  • Aidaverdi (gość)

    Dla mnie to świetny film o emocjach i widzeniu świata przez autystycznego chłopca. Ok, może troszkę to nagięłam, jako że Oscar miał przeprowadzane badania w tym kierunku (konkretnie ZA), jednak ich rezultaty nie były jednoznaczne, stąd nie wykluczam, że tak nie jest. Niezależnie od diagnozy dla rodzica dziecka z autyzmem to świetne studium właśnie autystycznych zachowań... z wydarzeniami z 11 września w tle. Myślę jednak, że niezależnie od tego, co dla odbiorcy filmu będzie ważniejszym aspektem, warto obejrzeć.

    02.05.2017 20:14
  • Spq (gość)

    Zegarmistrz? Ja chyba oglądałem inny film w którym był JUBILEREM. Od razu olałem resztę "opisu". Dobrze 👍 że ludzie nadal robią wszystko na "odczep"

    12.04.2017 20:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×