"Świat się kręci" wraca po wakacjach! Nowy sezon i nowi goście

Po wakacyjnej przerwie, na antenę telewizyjnej Jedynki powraca "Świat się kręci". Pierwszy odcinek w nowym, jesiennym sezonie poprowadzili wspólnie: Agata Młynarska i Maciej Kurzajewski.

Multimedia

"Świat się kręci" to pierwszy program typu infotainment w Polsce, w którym prowadzący i goście w nieszablonowy i przystępny sposób rozmawiają o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z kraju i ze świata. W każdym odcinku widzowie mogą liczyć na spotkania z nietuzinkowymi ludźmi (publicyści, gwiazdy, sportowcy, naukowcy), muzykę na żywo, przegląd mediów, a także interesujące rozmowy o literaturze, muzyce i filmie. Nowe osobowości w programie

Nowy sezon to także nowi goście dnia, którzy już od września będą oprowadzać Polaków po najważniejszych dla nas tematach. Do znakomitego grona gości dołączą:
- Teresa Lipowska
- Olaf Lubaszenko
- Robert Janowski
- Krzysztof Ziemiec
- Monika Jaruzelska
- Łukasz Warzecha

Program emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 18:30.

Najważniejsze tematy minionego tygodnia

W pierwszym odcinku w nowym sezonie nie zabrakło ważnych dla Polaków tematów. Goście Agaty Młynarskiej i Macieja Kurzajewskiego rozmawiali o kwestiach społecznych (o uchodźcach, obchodach rocznicowych Solidarności i jesieni w polityce rozmawiali: Łukasz Mężyk, 300polityka.pl, i Wojciech Szacki, tygodnik Polityka); sporcie (w studio gościliśmy Mistrzów Świata w Lekkoatletyce: Piotra Liska, Adama Kszczota, Pawła Fajdka, Pawła Wojciechowskiego i Piotra Małachowskiego); rozrywce (o nowej ramówce TVP1 opowiadali: Katarzyna Ucherska, Anna Gorajska, Anna M. Buczek, Magdalena Wróbel, Wojciech Adamczyk i Marta Manowska). Koniec odcinka uświetnił występ zespołu Sond’n’Grace.

Komentarze

Skomentuj
  • Katolik (gość)

    Dziś (Dnia 14 października 2015 roku) w programie "Świat się kręci" na TVP dyskutowano o celibacie. Przeciwko celibatowi byli Teresa Lipowska, jakaś socjolog religii z UW i jakiś profesor. Ten profesor mówił, że celibat wprowadził papież Grzegorz VII w XI wieku, po to, żeby majątki kościelne nie były dziedziczone. Jest to kłamstwem! Celibat wprowadzono już około 300 roku na synodzie w Elwira. Ponad 700 lat później papież Grzegorz VII zwalczał tylko tych księży, którzy celibatu przestrzegać nie chcieli. A więc profesor w tym programie kłamał. Z kolei pani profesor z UW mówiła, że celibat oznacza iż księża nie będą się żenić, ale seks uprawiać mogą. Jest to kłamstwem, ponieważ ksiądz w celibacie nie może ani mieć żony, ani uprawiać seksu, gdyż w przeciwnym razie byłoby to cudzołóstwo (godzi w szóste przykazanie!) Inni uczestnicy dyskusji twierdzili, że celibat należy zlikwidować, bo lepiej jak ksiądz mając rodzinę będzie dawał dobry przykład. Zapomnieli chyba, że ksiądz mając rodzinę będzie zaniedbywał sprawy związane z duszpasterstwem, parafią itp. Nie powiedziano, że wrogowie Kościoła nawołuja do zniesienia celibatu. W programie tym zwyczajnie prano telewidzom mózgi.

    14.10.2015 21:42

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×