Święta, Sylwester i Nowy Rok z TVP

Świąteczne koncerty kolęd w wykonaniu gwiazd, najważniejsze uroczystości kościelne z udziałem papieża Franciszka, filmy dla całej rodziny, wyjątkowe filmy dokumentalne i reportaże, ulubione seriale, specjalne wydania programów rozrywkowych, sportowe wydarzenia zimowe, a także muzyczny Sylwester i Nowy Rok – to oferta Telewizji Polskiej, w której każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Multimedia

Kolędy i filmy w TVP1

W Wigilię TVP1 zaprasza na „Kolędy w Pałacu Prezydenckim”. Wystąpią muzykujące rodziny, m.in.: Joanna Kulig z siostrą Justyną Schneider i grupa Pectus. Tego dnia także „Gwiazdy na gwiazdkę” – słowno-muzyczna opowieść o bożonarodzeniowych tradycjach, a w wieczór wigilijny TVP1 pokaże papieską pasterkę z Watykanu.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie tylko w TVP1, widzowie obejrzą transmisję „Urbi et Orbi” – błogosławieństwo papieża Franciszka. W programie również: zrekonstruowana wersja „Pana Wołodyjowskiego”, wspólne kolędowanie z zespołem Zakopower, a także świąteczny koncert kolęd TVP1 i Radia Zet, podczas którego zaśpiewają m.in.: Sound&Grace, Mateusz Ziółko, Ania Wyszkoni i Rafał Brzozowski. TVP1 przygotowała też ofertę filmową dla całej rodziny: „Renifer Niko ratuje brata” i Minionki w Jedynce – „Jak ukraść księżyc”.

Drugi dzień świąt w TVP1 rozpocznie się filmem dokumentalnym „Metr od świętości”, opartym na wspomnieniach Arturo Mari, legendarnego fotografa Jana Pawła II. Niespodzianką dla fanów programu „Rolnik szuka żony” będzie świąteczne wydanie, w którym pojawią się bohaterowie dwóch edycji.

W okresie świątecznym z widzami spędzi czas także Robert Janowski w specjalnych wydaniach „Jakiej to melodii?”. Jedynka zaprasza też na „Sylwestrową rewię gwiazd” – najśmieszniejsze skecze kabaretowe o świętach oraz na sylwestrowe i noworoczne rozmowy Agaty Młynarskiej i Artura Orzecha w dwóch specjalnych odcinkach „Świat się kręci”.

TVP2 - specjalne wydania programów i Sylwester we Wrocławiu

W wigilijny, świąteczny nastrój wprowadzi widzów TVP2 koncert kolęd i pastorałek z Katedry w Pelplinie, w którym wystąpią m.in. Anna Maria Jopek i Stanisław Sojka. Natomiast pierwszego dnia świąt Dwójka zaprasza na premierowy koncert „Bóg się rodzi”. Zaśpiewają: Sound&Grace, Margaret, Rafał Brzozowski, Kasia Wilk, Stanisław Karpiel-Bułecka, Jula i uczestnicy show „The Voice of Poland”.

CZYTAJ TAKŻE: "FAMILIADA" W BOŻE NARODZENIE: "BARWY SZCZĘSCIA" VS "O MNIE SIĘ NIE MARTW"

W TVP2 nie zabraknie przebojów filmowych, m.in. familijnych propozycji: „Rodzina Robinsonów”, „Renifer Niko ratuje święta”, „Zaplątani” i „Kochany urwis II” oraz komedii w doborowej obsadzie: „Junior”, „Wesołych Świąt”, „Holiday” czy „Pan i Pani Kiler”. W pierwszy dzień świąt TVP2 pokaże film Waldemara Krzystka „80 milionów”, ale w święta i Nowy Rok Dwójka przypomni również ulubione polskie komedie: „Sami swoi” i „Nie ma mocnych”, a także amerykański serial telewizyjny „Kleopatra”. W TVP2 znajdą się również specjalne świąteczne wydania „Familiady” i okolicznościowe propozycje kabaretowe.

27 grudnia w Studiu Teatralnym Dwójki wielka premiera spektaklu na podstawie sztuki Krzysztofa Bizio „Komety” w reżyserii Leszka Dawida.

Przede wszystkim jednak już kolejny raz widzowie TVP2 zobaczą roztańczonego i rozśpiewanego Sylwestra z Dwójką z gościnnego Wrocławia. Sześć godzin muzyki i szampańskiej zabawy, największe polskie i światowe przeboje, najpopularniejsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej, znakomici wykonawcy z zagranicy, realizacyjny rozmach, ultranowoczesne rozwiązania, spektakularna, multimedialna scenografia – wszystko to już 31 grudnia czeka widzów TVP2. Natomiast melomanów Dwójka zaprasza na koncert noworoczny filharmoników wiedeńskich.

Najbardziej intymna opowieść o pontyfikacie Jana Pawła II w TVP INFO

TVP INFO w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia zaprasza na program „Prawdę mówiąc” – rozmowę Kamili Dreckiej z Teresą Lipowską. Aktorka, znana widzom m.in. z serialu „M jak miłość” jako seniorka rodu Mostowiaków, opowie o tym, jak obchodzi święta i jakie Boże Narodzenie pamięta z dzieciństwa.

Tego samego dnia, wieczorem TVP INFO pokaże film „Apartament” w reżyserii Macieja Czajkowskiego. To najbardziej intymna opowieść o pontyfikacie Jana Pawła II. Nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia z prywatnych archiwów najbliższego otoczenia papieża. Zdjęcia powstawały w czasie nieoficjalnych wyjazdów w góry w latach 1991-2004. Brało w nich udział zaledwie kilka osób i nigdy nie były relacjonowane przez media. Jana Pawła II na placu św. Piotra, w Bazylice św. Piotra, w czasie pielgrzymek widziały miliony. W „Apartamencie” widzimy go takim, jakim do tej pory znało go tylko jego najbliższe otoczenie. Narratorem filmu jest uczestnik tych podróży metropolita krakowski Jego Eminencja ks. Kardynał Stanisław Dziwisz – przez 39 lat sekretarz najpierw biskupa, potem kardynała i w końcu papieża.

Dzień później, 27 grudnia TVP INFO ponownie zaprasza do programu „Prawdę mówiąc”. Tym razem Kamila Drecka rozmawiać będzie z Włodkiem Pawlikiem. Laureat ubiegłorocznej nagrody Grammy opowie o blaskach i cieniach popularności, jaką dała mu ta nagroda.

Reportaże i dokumenty w TVP Regionalna

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia w TVP Regionalna to specjalne wydania programów, bogata oferta reportaży i filmów dokumentalnych oraz koncerty kolęd, m.in. Golec uOrkiestry w Bukowinie, Kazimierza Kowalskiego i chóru „Pueri Cantores Resovienes”.

W czasie świąt na widzów TVP Regionalna czekają m.in.: „Legendy o Świętym”, „Rączka świętuje – Wigilia w Koszęcinie”, „Krakowskie szopki”. TVP Regionalna zaprasza też na transmisję uroczystej mszy św. z Katedry na Wawelu w Wigilię Bożego Narodzenia. W Sylwestra natomiast proponuje podróże historyczne – „Titanic: orkiestra, która grała do końca”, geograficzne – „Biała Kubanka” oraz kulinarno-artystyczne podsumowanie roku z Małgorzatą Lazarek w „Ochmistrzyni w kuchni”. W Nowy Rok TVP Regionalna zaprezentuje „Ogród Bogów” o wpływie mitologii greckiej na kulturę europejską, „Jackie Kennedy legenda Ameryki” o wspaniałej, pierwszej damie Ameryki oraz „Drugą młodość seniorów” o życiowych zmianach wśród europejskich seniorów. Świąteczne niespodzianki czekają także na widzów w 16 Oddziałach Terenowych TVP.

Klasyka światowego kina, polskie i zagraniczne produkcje ostatnich lat w TVP Kultura

W różnorodnej ofercie filmowej TVP Kultura na święta znalazł się kultowy już dziś „Absolwent” Mike’a Nicholsa, przewrotna komedia romantyczna „Poradnik pozytywnego myślenia” Davida O. Russela, pełnometrażowy debiut fabularny Rafaela Lewandowskiego „Kret”, najlepszy amerykański debiut ostatniej dekady „Bestie z południowych krain” Bena Zeitlina, a także film dokumentalny „Mundial. Gra o wszystko” Michała Bielawskiego – opowieść o sporcie i polityce w czasach stanu wojennego.

Ponadto, w wigilijny wieczór TVP Kultura będzie kolędować z zespołem Mazowsze, a w pierwszy dzień świąt gwiazdkowe utwory zaśpiewają Rod Stewart i Michael Buble, wieczorem zaś Warszawskie Combo Taneczne przeniesie nas w muzyczny klimat dawnej Warszawy. W kolejnych dniach TVP Kultura zaprosi widzów na koncerty m.in.: Davida Bowiego, Paula McCartneya, Raya Charlesa, Jamiego Culluma. W świątecznym okresie nie zabraknie stałych programów, takich jak „Hala Odlotów”, „Informacje Kulturalne” czy magazyn „Niedziela z...”, który tym razem poświęcony będzie twórczości Kabaretu Starszych Panów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×