"Święte miejsca". Ksiądz Kazimierz Sowa w Fatimie i Santiago de Compostela. Premiera w Travel Channel!

Co papież Franciszek jada na śniadanie i kto układa dla niego jadłospis? Czy ciała niektórych świętych naprawdę nie ulegają rozkładowi? Dlaczego nie każdy może pojechać do Mekki? Na te oraz na wiele innych pytań odpowie ksiądz Kazimierz Sowa w programie "Święte miejsca" na antenie Travel Channel!

Multimedia

"Święte miejsca" od niedzieli, 23.06.2019 o godz. 13:20 w Travel Channel! - sprawdź program tv

"Święte miejsca" to tajemnicze historie, cuda, relikwie oraz fascynujący ludzie, do których zabierze widzów ks. Kazimierz Sowa, dziennikarz i publicysta. Dynamiczny program, pełen ciekawostek i niekonwencjonalnego podejścia do teologicznych zagadnień, będzie niesamowitą podróżą związaną z największymi religiami świata. W nowej serii odwiedzimy Fatimę, Armenię, Jerozolimę oraz Moskwę.

Jakub Porada odkrywa niezwykłe miejsca w Polsce! Zobacz więcej

W pierwszym odcinku prowadzący wybierze się do dwóch niezwykłych miejsc na Półwyspie Iberyjskim. Fatima jest jednym z najbardziej znanych sanktuariów świata katolickiego, do którego co roku przybywa blisko 10 milionów pielgrzymów. Potomkowie naocznych świadków niezwykłych wydarzeń z 1917 roku wciąż żyją, a tajemnica cudu tańczącego słońca nadal pozostaje niewyjaśniona. Czy w Fatimie został przepowiedziany zamach na Jana Pawła II? Co stało się z kulą, która miała zabić papieża? Czego dotyczyły przekazane dzieciom fatimskie tajemnice?

Drugim punktem na mapie ks. Sowy będzie Santiago de Compostela - najstarszy szlak pielgrzymkowy Europy. Podobnie jak tysiąc lat temu i dziś drogami św. Jakuba wędrują osoby z całego świata. Wierzący i niewierzący, młodzi i starsi odnajdują sens własnego życia pokonując czasem nawet tysiąc kilometrów. Droga łączy nieznanych sobie ludzi i pomaga przełamać własne słabości.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×