Sylwester 2017 w TV. "Despacito" z playbacku i Zenek Martyniuk dali TVP pozycję lidera oglądalności! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Sylwester 2017 w TV przejdzie do historii! Pomiary oglądalności wskazują, że liderem w tę wyjątkową noc była Telewizja Polska. Najpopularniejsze okazały się występy Luisa Fonsiego i Zenka Martyniuka.

Multimedia

Sylwester Marzeń z Dwójką wygrał sylwestrową bitwę oglądalności w telewizji. Prezes TVP Jacek Kurski chwalił się wysoką oglądalnością jeszcze w trakcie imprezy, a dzień później podano, że według alternatywnego pomiaru opartego na obserwacji rzeczywistych zachowań widzów, występ Luisa Fonsiego z "Despacito" oglądało prawie 8 mln osób. W sercu zimowej stolicy Polski na Równi Krupowej bawiło się natomiast ok. 100 tys. osób.

Luis Fonsi, Zenek Martyniuk i Maryla Rodowicz porwali publiczność [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Dobry wynik TVP potwierdzają dane telemetryczne Nielsena, ale są one mniej korzystne. Wynika z nich, że w szczytowym momencie oglądających było prawie 6,7 mln, a o północy z TVP było 5,7 mln widzów. Rzeczywiście największą popularnością cieszyły się piosenki Luisa Fonsiego, a wśród polskich wykonawców królował Zenek Martyniuk z hitem "Przez twe oczy zielone" - oglądało go 6,3 mln osób.

Dla porównania - Sylwestrowa Moc Przebojów 2017 w Katowicach, transmitowana w Polsacie, Polsacie 2, Polsacie News i Polsacie News 2 przyciągnęła średnio 2,6 miliona widzów. Tuż przed północą sylwestrowy koncert Polsatu oglądało 3,8 miliona publiczności telewizyjnej. Najsłabiej poradził sobie TVN i jego "Warszawa - Stolica Sylwestra 2017" - imprezę śledziło średnio 1,4 mln osób.

Jak wyglądał Sylwester Polsatu w Katowicach? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Internauci są jednak oburzeni, bo gwiazdor, za przybycie którego TVP miała zapłacić ponad 400 tys. złotych, śpiewał z playbacku. Wskazuje się, że równie dobrze można było puścić "Despacito" z płyty i zaoszczędzić pieniądze. Wtedy jednak, Jacek Kurski zapewne nie mógłby poszczycić się aż takim sukcesem podczas nocy sylwestrowej. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, publiczność przed sceną mogła natomiast robić zdjęcia i nagrywać występ Luisa Fonsiego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • muzyk (gość)

  descasito to Hiszpański gniot i tyle

  05.02.2018 11:45
 • Paula (gość)

  Jola, Luis Fonsi umie śpiewać i nie musi do tego używać playbacku ;) posłuchaj sobie jego inne występy :)

  07.01.2018 19:51
 • Miriam (gość)

  Zenek świetny ,despacito z playbecku brak słów

  06.01.2018 16:07
 • andrzej (gość)

  Zenek to jest KTOŚ. Bardzo lubię kicz a Zenek jest mistrzem świata tego gatunku. Brawo !!!

  02.01.2018 20:39
 • Jan (gość)

  Zenek Król! Dzięki niemu Sylwester był tak udany :) tylko mógłby zrobić jakiś nowy hit ;)

  02.01.2018 18:31
 • jola (gość)

  Despasito i i cala reszta z playbacku!!! ale żenada i obcach!! Cala prawda o wszystkich tych spiewakach to taka ze nie umieja spiewac tylko nagrywaja piosenki a pozniej wszytsko jest komuputerowo podciagane, przerabine i udoskonalana. Kzdy z nas moze byc piosenkarzem, czy piosenkarka. tyle kasy zgarneli i z płytki pioseneczki sobie puscili..

  OSZUSCI I TYLE!!!

  02.01.2018 17:50
 • Jonko (gość)

  Despacito był z playbacku? Słabo.

  02.01.2018 12:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×