Sylwester Marzeń z Dwójką 2020. Rekord oglądalności podczas występu Zenka Martyniuka! Dlaczego w Ostródzie była publiczność?

Prezes TVP, Jacek Kurski, przekazał informację na temat oglądalności koncertów sylwestrowych w telewizji. Rekord oglądalności w Dwójce padł podczas występu Zenka Martyniuka. Wiele osób zastanawia się jednak, dlaczego w Ostródzie była publiczność.

Multimedia

Sylwester Marzeń z Dwójką 2020 - rekord oglądalności

Noc sylwestrowa za nami. Prezes TVP, Jacek Kurski, poinformował więc, jakie były wyniki oglądalności Sylwestra Marzeń z Dwójką 2020. Ze względu na pandemię koronawirusa impreza nie odbyła się tak, jak w ubiegłych latach - w Zakopanem, ale na specjalnie wybudowanej scenie amfiteatru w Ostródzie. Koncert oglądało średnio 5,9 mln osób przed telewizorami. Największą widownię zanotowano siedem minut po północy.

Latające Cleo i Roksana Węgiel oraz największe hity disco polo w Ostródzie. Zobacz zdjęcia z sylwestra TVP!Zobacz więcej

Zaraz po przywitaniu Nowego Roku, na scenie pojawił się Zenek Martyniuk, który zaśpiewał utwór "Nie wolno zabić tej miłości". Wtedy Dwójkę oglądało 8,04 mln osób. Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Kurskiego, w podobnym czasie Sylwestrową Moc Przebojów w Polsacie oglądało 4,75 mln Polaków (godz. 00:04). Średnia oglądalność koncertu to 3,2 mln.

Wątpliwości wśród wielu komentatorów wzbudza jednak fakt, iż na widowni w Ostródzie widać było bawiące się osoby. To staje się problematyczne w obliczu zarządzonych przez polski rząd obostrzeń na czas nocy sylwestrowej. Wcześniej TVP poinformowała, że Sylwester Marzeń z Dwójką" zostanie zorganizowany "całkowicie legalnie z zastosowaniem się do wszelkich obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku". Podkreślano także, że "realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona, a większość artystów bezpośrednio po występie wróci do domów, natomiast obsługa produkcji skorzysta z noclegów w obiektach, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu". Na widowni mieli bawić się tancerze-amatorzy, którzy zostali zaangażowani z zachowaniem wszelkich obostrzeń i warunków sanitarnych.

Doda i Maryla Rodowicz dołączyły do wzruszonej Beaty Kozidrak na scenie! Takiego trio jeszcze nie było!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Maria (gość)

  A w Ostródzie 300 wynajętych statystów zamiast publiczności. Jak to dobrze, ze TVP dostala dofinansowanie. Dzięki temu może wspierać budżety domowe ludzi w pandemii. 😜🤣

  04.01.2021 11:26
 • Tata córek (gość)

  Przypominam Jaśnie Wszechmocnemu Prezesowi Kurskiemu , że praca dla młodocianych obowiazuje dla osób w wieku 15-18lat max. 6 godzin na dobę , pora nocna obowiązuje w godzinach 22.00 - 6.oo, w szczególnych przypadkach , dla dzieci poniżej 15 roku życia od 20.oo -6.oo. Szczerze Kibicujemy osiągnięciom i talentowi obu dziewcząt, zdecydowane NIE głupocie i Narcyzmowi Główno Wiodącego nieszczęsnej TVP

  04.01.2021 11:23
 • Oglądacz tvp (gość)

  Ble, ble panie Kurski! Czy tu się chwalić? Tak dennego programu sylwestrowego w całej Unii nie było! I to od dawna!

  02.01.2021 12:52
 • pytam się (gość)

  a dlaczego była publiczność na sylwestrze w polsacie

  02.01.2021 12:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×