"Szansa na sukces", czyli Wojciech Mann, "Boskie Buenos" Justyny Steczkowskiej i kolęda Donalda Tuska [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Szansa na sukces" to jeden z pierwszym muzycznych show w Polsce, w którym mnóstwo gwiazd stawiało swoje pierwsze kroki. Wiele występów takich jak "Boskie Buenos" w wykonaniu Justyny Steczkowskiej czy "Wśród nocnej ciszy" Donalda Tuska stało się już legendarnymi. W naszym cyklu retro programy przypominamy show prowadzony przez Wojciecha Manna.

Multimedia

"Szansa na sukces" to jeden z pierwszych polskich muzycznych programów typu talent show. Pierwszy odcinek wyemitowany został 14 listopada 1993 roku, a ostatni 29 kwietnia 2012. Przez cały ten okres program niezmiennie prowadził Wojciech Mann.

"Szansa na sukces" - zasady

Uczestnikami programu byli amatorzy, którzy wykonywali utwory gwiazd, które były gościem i jurorem danego odcinka. Występy odbywały się w formie karaoke, a uczestnicy mieli do wyboru dwa podkłady: profesjonalny i z linią melodyczną. Nagrodą w każdym odcinku był wspólny występ zwycięzcy z artystą, a następnie udział w corocznym koncercie wszystkich laureatów. Co więcej, zwycięzca dorocznego konkursu mógł wystąpić w koncercie Debiutów na festiwalu w Opolu.

TOP10 programów rozrywkowych lat 90! [GALERIA+WIDEO]Zobacz więcej

"Szansa na sukces" - pierwszy odcinek

Gwiazdą premierowego odcinka programu była Maryla Rodowicz, a jego zwycięzcami zostali Dominika Jarzębowska, która wykonała "Rozmowę przez ocean" i Kamil Badzioch i jego wykonanie "Remedium".

Gwiazdy, które zaczynały karierę w "Szansie na sukces"

Program wykreował wiele gwiazd. Mnóstwo artystów stawiało swoje pierwsze kroki na maleńkiej scenie "Szansy na sukces". W 1994 roku w programie z udziałem Trubadurów pojawiła się Justyna Steczkowska, ale dopiero jej występ podczas koncertu laureatów przeszedł już do historii. Artystka brawurowo wykonała "Buenos Aires" Maanamu.

Kasia Stankiewicz wygrała odcinek w 1995 roku, którego gwiazdą był zespół Varius Manx. Kolejną gwiazdą, która zaczynała w "Szansie na sukces" była Ania Świątczak, która wystąpiła w odcinku ze Sławą Przybylską. Katarzyna Cerekwicka zachwyciła w 1997 roku w odcinku z Ewą Bem. Ponadto w programie wystąpili także: Joanna Kulig, Monika Dryl, Paulla, Ania Wyszkoni, Ala Janosz, Tomek Makowiecki, Szymon Wydra, Patricia Kazadi, Dominika Gawęda, Julia Pietrucha, Margaret i Ewa Farna.

"Szansa na sukces" - odcinki specjalne

Co jakiś czas emitowane były odcinki specjalne, w których wykonywano utwory tematyczne. W odcinku świątecznym, w którym śpiewano kolędy wystąpili m.in. Grażyna Torbicka, Donald Tusk czy Nina terentiew. W 2005 roku pokazano walentynkowy odcinek, w którym uczestnikami byli aktorzy z "M jak miłość".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×