"Szkoła z TVP" w ogniu krytyki. Błędy to wynik stresu prowadzących? Jak komentują to nauczyciele?

Gdy niektórzy widzowie zobaczyli projekt "Szkoła z TVP", nie dowierzali. Na nową propozycję TVP wylała się lawina drwin i żartów. Dostało się również nauczycielom, którzy wzięli udział w edukacyjnym przedsięwzięciu. Czy słusznie?

Multimedia

"Szkoła z TVP" dla dzieci

Najprościej rzecz ujmując "Szkoła z TVP" jest nową propozycją programową TVP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie trzeba było długo czekać na to, aby filmiki z programem dedykowanym dla dzieci błyskawicznie rozprzestrzeniły się po sieci. Bardzo często wśród internautów krążyło nagranie, na którym prowadzące tłumaczyły, czym są liczby parzyste oraz, czym jest średnica koła. Z mizernym skutkiem. Dopatrzono się kilku rażących wpadek, które mocno wpłynęły na edukacyjny przekaz programu. Niektórzy uznali, że poziom jest wręcz żenujący.

Telewizja Polska naucza dzieci. Internauci szydzą z poziomu programu i wytykają błędy!Zobacz więcej

TVP zabrała głos i mówi o stygmatyzacji

Stacja wydała oświadczenie, w którym odniosła się do całej sytuacji. Padają słowa o zmasowanym ataku na nauczycieli, którzy wykonują swoją pracę. A ta została zresztą mocno poddana krytyce.

"Poniżanie i dyskredytowanie nauczycieli, którzy realizując swoją misję zdecydowali się zaangażować w projekt edukacyjny, którego celem jest zapewnienie ciągłości nauczania świadczy o niedostrzeganiu powagi sytuacji i wyzwań, które stoją przed naszym społeczeństwem w tej trudnej chwili" - podkreśla TVP. Zarzucono również mediom komercyjnym stygmatyzację pedagogów oraz brak solidarności ze społeczeństwem.

"Szkoła z TVP" okiem nauczyciela

Warto spojrzeć na telewizyjną edukację z perspektywy nauczyciela. W końcu to właśnie prowadzący "Szkoły z TVP" zebrali niezły lincz. Bardzo krytycznie do całości odniósł się nauczyciel roku 2018 Przemysław Staroń. - Gdyby pani Krysia z drugiego piętra przygotowała coś takiego dla dzieci z osiedla, to byłbym pod wrażeniem jej chęci, wysiłku i szczerze bił jej brawo - czytamy na stronie TOK FM. Są też ci, którzy bronią prowadzących. - Idea lekcji w TVP jest dobrym pomysłem. Niestety, ale u występujących widać dużą tremę. A jest to przecież zrozumiałe. Bo czym innym jest występ w dobrze znanej klasie, a czym innym występ w telewizji na taką skalę. Zdaje się, że tak ochoczo wyśmiewane w sieci błędy są po prostu skutkiem stresu - mówi nam nauczycielka ze Szczecina.

Telewizja Polska odpowiada na krytykę programu. Broni nauczycieli i "jednostkowych pomyłek"Zobacz więcej

Pomysł nauczania nowy, ale czy innowacyjny? Z pewnością wpadki, które można było dostrzec napędziły spiralę komentarzy w internecie. Każdy natomiast uczy się na swoich błędach, z których wyciąga naukę na przyszłość. W końcu chodzi tu o edukację dzieci, która jest bardzo ważna, a dziś wyjątkowo trudna.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Widz (gość)

  Dla mnie jednak ważniejsze jest to, że te błędy można było wyeliminować dogrywając materiał. Nie wierzę, że to na żywo. To wina producentów, nie nauczycieli.

  04.04.2020 08:43
 • maria (gość)

  ŹLE UCZYĆ TO LEPIEJ WCALE NIE UCZYĆ!!!!!!!!!!!!! uczeń szybko zapamiętuje błędy ale potem jest bardzo trudno nauczyć poprawnie

  03.04.2020 17:35
 • Tomek (gość)

  miejcie litość..rozumiem,że to nauczyciele nienawykli do pracy przed kamerą. I każdy ma prawo do pomyłek. Ale rozumiem też,że program nie jest na żywo i złę ujecia mozna nakręcić ponownie. NIKT nikogo nie poniża. Sskoro chcecie dzieci uczyć,to róbcie to dobrze albo odpuśćcie. W tych programach błędy biją po oczach. Niech ktoś to ogląda w czasie nagrywania bądź przed emisją.

  03.04.2020 13:26
 • Grzegorz (gość)

  Więc te prowadzące to prawdziwe nauczycielki? Co na to kuratorium oświaty?! Żeby kogoś uczyć trzeba najpierw samemu posiadać wiedzę! Przecież to nie programy na żywo gdzie można walnąć byka z tremy. To nagrania więc wychodzi brak podstawowej wiedzy z zakresu programu szkoły podstawowej u prowadzących i realizatorów programów.

  02.04.2020 22:29
 • Gość (gość)

  Drugi artykuł tutaj o tym samym jednego dnia, z tym samym oświadczeniem TVP.

  02.04.2020 16:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×