"Taniec z gwiazdami". Stefano Terrazzino zagrał w Teatrze Telewizji! Kiedy premiera "Zemsty"?

W poniedziałek, 23 marca o godz. 21:00 Teatr Telewizji zaprasza na premierę jednego z najważniejszych dzieł polskiej literatury dramatycznej - „Zemsty” Aleksandra Fredy w nowej inscenizacji Redbada Klynstra-Komarnickiego. W spektaklu znakomita obsada: Michał Czernecki, Ewa Konstancja Bułhak, Rafał Zawierucha oraz słynny tancerz z programu "Taniec z gwiazdami" - Stefano Terrazzino!

Multimedia

"Zemsta" - premiera w poniedziałek, 23 marca, o godzinie 21:00 na antenie TVP1

„Zemsta” to najsłynniejsza komedia hrabiego Fredry, podstawa repertuaru polskiej sceny, lektura szkolna, kanon komizmu sytuacyjnego, słownego humoru ujętego w mistrzowski wiersz oraz kapitalnego rysunku postaci, stwarzającego niezrównaną przestrzeń dla kreacji aktorskich. To obraz polskiego charakteru, opisujący nasze, od wieków niezmienne, narodowe przywary i słabości. Obraz ostry i wyrazisty, jednak namalowany ciepłymi, życzliwymi barwami.

Któż z nas nie zna losów konfliktu Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka? Kto z sympatią nie przyglądał się zmaganiom zakochanej pary - Klary i Wacława, pragnących pogodzić zwaśnionych sąsiadów? Kto życzliwie nie współczuł śmiesznemu Papkinowi podczas jego komicznej próby oświadczyn?

"Kevin sam w domu" zamiast "Tańca z gwiazdami"! Zobacz zmiany w Polsacie na ten weekend!Zobacz więcej

Reżyser Redbad Klynstra-Komarnicki rezygnuje z realistycznych odwzorowań i odchodzi od wiernie skopiowanego kostiumu epoki. W tej interpretacji „Zemsta” jest utworem „na zgodę”, na rozładowanie napięć i nieporozumień.

W obsadzie widowiska znaleźli się: Michał Czernecki (Cześnik Maciej Raptusiewicz), Grzegorz Mielczarek (Rejent Milczek), Alicja Karluk (Klara – bratanica Cześnika), Marcin Stępniak (Wacław – syn Rejenta), Ewa Konstancja Bułhak (Podstolina Hanna Czepiersińska), Rafał Zawierucha (Józef Papkin), Mariusz Jakus (Dyndalski – marszałek Cześnika), Michał Barczak (Śmigalski – dworzanin Cześnika), Stefano Terrazzino (Perełka – kucharz Cześnika), Henryk Gołębiewski (Mularz I), Redbad Klynstra - Komarnicki (Mularz II), Mariusz Hanc (Mularz III) i inni.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • już mi gdzieś mignęła ta informacja (gość)

    To dopiero coś. Fajnie. Nie mogę się doczekać. Choć wczoraj też miał być podobno premierowy spektakl Teatru Telewizji, a nie było. Stefano jest świetny w teatrze. Gra obecnie w spektaklu pt. Czarno to widzę. Spektakl z przesłaniem. Stworzony w celu charytatywnym, ale i edukacyjnym. I do śmiechu i do przemyśleń. Obsada świetna. Zwłaszcza ta pierwsza czyli Ewa Kasprzyk, Patrycja Kazadi, Laura Samojłowicz (choć pierwotnie miała to być Katarzyna Glinka, ale zrezygnowała z powodu ciąży i tak Laura z obsady wymiennej trafiła do pierwszej), Bartosz Obuchowicz, Stefano Terrazzino, Piotr Zelt. W takim składzie widziałam na początku lutego ten spektakl i jestem absolutnie pod wrażeniem. Stefano w roli Timura jest genialny. :) ♥

    17.03.2020 20:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×