To nie jest kraj dla starych ludzi - film, recenzja, opinie, ocena

Późna godzina emisji, ale film jest wart zarwania nocy. Myśliwy Llewelyn Moss (Josh Brolin) podczas jednej z wypraw znajduje kilka trupów, spory ładunek heroiny oraz dwa miliony dolarów w gotówce.

Multimedia

NASZA OCENA: KONIECZNIE TRZEBA OBEJRZEĆ

Nie trudno mu się domyślić przebiegu wypadków: podczas wymiany pieniędzy na towar doszło do konfliktu, który zakończył się śmiercią wszystkich uczestników spotkania. Llewelyn zabiera pieniądze, przytomnie jednak nie tyka narkotyków. Chce w ten sposób zmylić policję, która na pewno zajmie się tym przypadkiem: jest szansa, że śledczy przyjmą wersję o konflikcie między przestępcami, nie zadając pytań o pieniądze. Jednak nie docenia mafii, która stoi za tą awanturą i nie ma zamiaru odpuścić dwóch milionów dolarów - śladem Mossa wysyła psychopatycznego zabójcę Antona Chigurha (Javier Bardem), który ma odzyskać pieniądze. Trzecią biorącą w tym udział postacią jest doświadczony, zmęczony życiem teksański szeryf Ed Tom Bell (Tommy Lee Jones), na którego terenie doszło do tego przestępstwa. Jest zbyt cwany, żeby nie wiedzieć, że brakuje pieniędzy...

Produkcja braci Coen zrealizowana na podstawie powieści Cormaca McCarhy’ego dostała osiem nominacji do Oscara i zdobyła cztery statuetki: trzy odebrali sami bracia (dla najlepszego filmu, reżysera oraz za scenariusz adaptowany), czwartą Javier Bardem.

Piotr Radecki

Film sensacyjny USA 2007, reż. Joel i Ethan Coen

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×