"Top Chef" odcinek 7. s. 7. Krzysztof Konieczny wygrał staż w Belgii! Odpadł Mateusz Czekierda! [WIDEO+ZDJĘCIA]

W 7. odcinku najnowszej edycji "Top Chef" kucharze walczyli o staż w prestiżowej restauracji. W kuchni pojawiło się specjalne jury: Monika Brodka i Igor Herbut. Sprawdźcie, co się wydarzyło i kto odpadł w odcinku z 18.04.2018!

Multimedia

"Top Chef" w środy o godz. 21:30 w Polsacie! - sprawdź program tv

W tym odcinku pojawiła się wyjątkowa szansa. Uczestnicy "Top Chef" mogli wygrać staż w prestiżowej restauracji z 2 gwiazdami Michelin. Najpierw jednak, aby przejść do kolejnego etapu kucharze musieli w ciągu 10 minut ukręcić majonez z azjatycką nutą. Do wykorzystania mieli m.in. mango, limonkę, wasabi, imbir i kolendrę.

Wszyscy uczestnicy nowej edycji! Poznaj ich bliżej! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Po tym zadaniu odbyła się degustacja w ciemno. Jurorzy nie wiedzieli więc, czyjego majonezu próbują. Według nich zadania w ogóle nie wykonał Mateusz, który od razu musiał opuścić program. Mariola nie mogła natomiast brać udział w kolejnym etapie walki o staż. Najlepszy majonez azjatycki zrobił Damian.

Walka o staż rozkręciła się, a w kuchni TOP CHEF pojawili się goście specjalni: Monika Brodka i Igor Herbut z zespołu LemOn. Kucharze mieli 70 minut na przygotowanie pięciu japońskich potraw. Goście - fani japońskiej kuchni - podpatrywali przygotowania i próbowali dań. Brodka ostro skrytykowała ryż Damiana: - Jest rozgotowany! A jaka była proporcja wody i ryżu? - zapytała. Kucharz nie zdecydował się jednak zrobić ryż po raz drugi. Igor Herbut dawał profesjonalne wskazówki na temat przygotowania tempury: - Zamiast wody możesz użyć szampana albo wody gazowanej. Po degustacji japońskich dań jury twierdziło, że najlepiej z zdaniem poradzili sobie Krzysztof i Sylwia. To oni pozostali w walce o staż.

Ostateczna rozgrywka odbyła się pod okiem szefa kuchni Sang-Hoon Degeimbre. Dania miały być robione według idei mówiącą o tym, że to warzywa powinny być najważniejsze. Sylwia przygotowała cukinię wolno gotowaną w czerwonym winie, a Krzysztof podał topinambur marynowany w oleju z orzechów włoskich z puree z selera i czyśćcem.

W 7. odcinku 7. sezonu "TOP CHEF" staż w Belgii wygrał Krzysztof Konieczny! Odpadł Mateusz Czekierda!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×