"Top Chef" odcinek 9. s. 7. Odpadli Krzysztof Konieczny i Damian Wajda! W finale: Sylwia, Ewelina i Jan! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Za nami półfinałowy odcinek "Top Chef", w którym wyłoniono finalistów 7. edycji. Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć kucharze? Kto poradził sobie najlepiej i powalczy o główną wygraną, a kto zakończył dziś swoją przygodę z programem? Oto nasza relacja z 9. odcinka "Top Chef"!

Multimedia

"Top Chef" w środy o godz. 21:40 w Polsacie! - sprawdź program tv

Dziewiąty odcinek "Top Chef" to dla kucharzy być albo nie być. Najlepsi z najlepszych walczyli dziś o wejście do finału. -Jeśli podejmiecie jakąś decyzję, to już trzymajcie się jej do końca - podpowiadał Robert Sowa. W pierwszej konkurencji uczestnicy musieli przygotować wykwintny posiłek, którego koszt nie przekraczał 10 złotych! -Jak myślę tanie danie, to od razu wpada mi kurczak do głowy - stwierdził Jan Kilański. Ewelina postawiła na wątróbkę, Damian na kaszę pęczak z oscypkiem, a Sylwia na kisz loren. W trakcie konkurencji szef Amaro zatrzymał zegar i poprosił uczestników, by przesunęli się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, o jedno stanowisko - od tej pory mieli gotować dania swoich przeciwników, ale oceniani byli za koncepcję własnego dania, dlatego w tej konkurencji liczyła się umiejętność przekazania wiedzy i informacji.

Walka o awans do finału. Kto przygotuje najlepszy posiłek za mniej niż 10 złotych? [WIDEO+ZDJĘCIA] Zobacz więcej

Ewa Wachowicz i Maciej Nowak sprawdzali, jak radzą sobie kucharze. -Ja z Jankiem mam bardzo podobne smaki, radzę sobie bardzo dobrze - stwierdziła Ewelina. -Śmietana, masło to nie mój klimat - skomentował danie Damiana Janek. -Doprawię to, jakbym ja to zrobił - powiedział z kolei Damian o daniu Sylwii. Przyszedł czas na degustację. Jurorzy zdecydowali, że do finału przeszła Sylwia Stachyra.

Pozostali przystąpili do kolejnej konkurencji, która polegała na przygotowaniu zielonego kamuflażu - czyli wiosennych dań, schowanych w zielonych częściach roślin. Ewelina postawiła na zupę krem z pierożkiem z ryby, Jan na krewetki, Damian kamuflował ser, a Krzysztof foie gras. Do finału przeszła Ewelina Łapińska. W trzeciej konkurencji panowie wrócili do zadania z pierwszego odcinka - boeuf stroganow. -Liczę, że będą mistrzowskie - motywował Maciej Nowak.

Bagietki i rozgniewany Maciej Nowak! Kto odpadł z programu tuż przed półfinałem? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Na przygotowanie dania z wołowiny dostali 30 minut. Krzysztof postawił na klasykę. Janek przygotowywał stroganowa w stylu azjatyckim, a Damian przyprawił mięso sosem musztardowym. Jurorzy zdecydowali, że do finału przejdzie Jan Kilański.

Z PROGRAMU "TOP CHEF" ODPADLI KRZYSZTOF KONIECZNY I DAMIAN WAJDA!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • A (gość)

    Wachowicz jak zwykle cycki na widoku, nigdy nie ma dobrze dobranej sukienki lub bluzki

    03.05.2018 11:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×