"Totus Tuus" z Ireneuszem Czopem w roli Karola Wojtyły w Teatrze Telewizji [ZDJĘCIA]

Teatr Telewizji spektaklem Pawła Woldana "Totus Tuus" powraca do TVP1 na godz. 20.30. Już w poniedziałek, 24 października, plejada znakomitych aktorów przedstawi sceny z życia Jana Pawła II.

Multimedia

"TOTUS TUUS" W PONIEDZIAŁEK, 24.10.2016 O GODZ. 20:30 W TVP1!

Akcja spektaklu "Totus Tuus" rozpoczyna się od momentu zamachu na życie Jana Pawła II, czyli 13 maja 1981 roku. Podczas pobytu w klinice Gemelli Ojciec Święty upewnia się, że Matka Boska, której zawierzył siebie i swoje kapłaństwo uchroniła go od śmierci. Los swój wiąże z trzecią tajemnicą fatimską, z którą zapoznaje się w szpitalu. W scenach retrospekcji powraca do wydarzeń, w których uczestniczył jako kardynał Karol Wojtyła tuż przed październikowym konklawe w 1978 r.

Wszystkie sceny w spektaklu oparte są na autentycznych wydarzeniach. W „Totus Tuus” występują m.in. Ireneusz Czop (Kardynał Karol Wojtyła /Jan Paweł II), Adam Woronowicz (Ksiądz Stanisław Dziwisz), Olgierd Łukaszewicz (Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński), Małgorzata Kożuchowska (Maria Okońska), Wojciech Wysocki (Paweł VI), Zbigniew Lesień (Lekarz I) Jerzy Zelnik (Lekarz II), Henryk Talar (Dostojnik I), Marcin Troński (Dostojnik II), Przemysław Bluszcz (Kierowca Józef Mucha), Piotr Głowacki (Ksiądz Mieczysław), Jacek Bursztynowicz, (Biskup Andrzej Deskur), Beata Fido (Wanda Półtawska), Wiesław Komasa (Profesor Stefan Świeżawski), Mariusz Bonaszewski (Bohdan Cywiński).

Autorem i reżyserem przedstawienia jest Paweł Woldan. Muzykę skomponował Andrzej Krauze, a operatorem zdjęć jest Jarosław Żamojda. Spektakl powstał w koprodukcji Telewizji Polskiej S.A. z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Komentarze

Skomentuj
 • Pączek (gość)

  Ireneusz Czop doskonały aktor, mało znany. Jego rola w Poklosiu świetna. Tutaj też się sprawdził. Pokłosie jest tak samo potrzebnym filmem jak Totus Tuus. Polacy to nie anioły, mamy wspaniałe momenty, tradycje, wspaniałych bohaterów, ale swoje za uszami też. I nie wolno nam o tym zapominać. Patriotyzm nie polega na lukrowaniu historii.

  25.10.2016 08:44
 • tom81 (gość)

  A w roli Pawła VI lepszy byłby Jan Peszek bo jest identyczny

  24.10.2016 15:58
 • tom81 (gość)

  Kiedy I.Czop jako Karol Wojtyła modli się na Jasnej Górze widać dokładnie obok obrazu Matki Bożej pas sutanny Jana Pawła II i Złotą Różę podarowaną przez JPII w 1979 r, a także różę od Benedykta XVI z 2006. Do poprawki

  24.10.2016 15:55
 • kinoman (gość)

  To ten Czop z Pokłosia? Razem ze Szczurem dali popis polonofobii. I taki gość gra JP II ??

  23.10.2016 22:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×