Trzy polskie seriale w wiosennej ramówce CI Polsat

„Historie prawdziwe”, „Paragraf 148 – kara śmierci” oraz „Archiwum – akta zbrodni” - to trzy polskie seriale, które zobaczymy w wiosennej ramówce CI Polsat.

Multimedia

Kanał kryminalny CI Polsat podpisał umowę z Telewizją Polską na zakup trzech seriali dokumentalnych. W wyniku współpracy na antenie CI Polsat tej wiosny zostaną pokazane „Historie prawdziwe” z Markiem Włodarczykiem, „Paragraf 148 – kara śmierci” o skazanych przez polski wymiar sprawiedliwości na karę śmierci oraz „Archiwum – akta zbrodni” o wyjątkowo skomplikowanych historiach kryminalnych.

„Historie prawdziwe” to cykl prowadzony przez znanego aktora Marka Włodarczyka prezentujący najbardziej tajemnicze sprawy kryminalne ostatnich lat z Polski, m.in. morderstwo dwóch osób w obrzędzie satanistycznym w Rudzie Śląskiej, zabójstwo 11-letniego ucznia w Czarnej Białostockiej, czy wyrzucenie młodej dziewczyny z pociągu na trasie Kołobrzeg-Warszawa. Materiał filmowy uzupełniają relacje i wspomnienia osób, które miały do czynienia ze sprawą: sędziów, detektywów oraz dziennikarzy, którzy pisali o przebiegu śledztwa. Premierowe odcinki: wtorki od 24 lutego.

CZYTAJ TAKŻE: MAREK WŁODARCZYK I JEGO "HISTORIE PRAWDZIWE" OD 24 LUTEGO NA CI POLSAT [WIDEO]

„Paragraf 148 – kara śmierci” – zgodnie z paragrafem 148 kodeksu karnego w przypadku brutalnych zbrodni i największych przestępstw w Polsce do końca lat 80. wykonywano karę śmierci. Serial opowiada o ludziach, którzy usłyszeli, że w majestacie prawa zostanie odebrane im życie. Filmy rekonstruują tragiczne wydarzenia, historie, przestępstwa i przenoszą widzów w miejsca, w których można zajrzeć śmierci w oczy. Na cykl składa się 21 historii – m.in. Stanisława Warzeckiego (afera mięsna), Stanisława Modzelewskiego (Wampir z Gałkówka) czy Pawła Tuchlina (Skorpion). Premierowe odcinki: marzec 2015.

„Archiwum – akta zbrodni” opisują prawdziwe historie kryminalne, oparte na aktach policyjnych i sądowych wyjątkowo trudnych i ciekawych przypadków. Każdy odcinek przedstawia kryminalną zagadkę z przeszłości, a także wykorzystuje nowoczesną technikę kryminalistyczną, która pozwoliła odnaleźć sprawców przestępstwa, np. badanie genetyczne kodu DNA, balistykę czy traseologię. Premierowe odcinki: kwiecień 2015

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×