"Trzy szalone zera", czyli Joanna Jabłczyńska i spółka! Jak zmieniły się dzieciaki z serialu TVP? [ZDJĘCIA]

"Trzy szalone zera" to polsko-niemiecki serial dla dzieci i młodzieży, emitowany na antenie TVP2 w 2000 roku. Jak zmieniły się tytułowe zera, czyli Joanna Jabłczyńska, Sebastian Świąder i Grzegorz Ruda? Czym zajmują się obecnie?

Multimedia

"Trzy szalone zera" to historia trójki przyjaciół: Oli, Olafa i Oskara, którzy ze względu na olbrzymią wyobraźnię i wiążące się z nią zainteresowania, nie mają łatwego życia w szkole. Ola jest specjalistką od magicznych sztuczek, Olaf hoduje rybki, z kolei Oskar zajmuje się eksperymentami. W nawiązaniu do pierwszych liter imion, dzieciaki szybko zyskują w szkole przydomek Trzy Szalone Zera.

Serial wyprodukowany przez Telewizją Polską i niemieckiego nadawcę WDR doczekał się trzynastu, 25-minutowych odcinków, które pojawiły się na antenie TVP2 w 2000 roku. Wyreżyserował je Wiktor Skrzynecki. Oprócz dzieciaków, w serialu zagrali również Małgorzata Potocka, Jerzy Kamas, Cezary Morawski, Katarzyna Skrzynecka, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Wakuliński czy Zdzisław Wardejn. Do dziś cieszy się spory sentymentem widzów, zwłaszcza tych, którzy są rówieśnikami trójki głównych bohaterów.

Oto najfajniejsze dzieci z filmów i seriali!Zobacz więcej

"Trzy szalone zera", czyli kto?

W tytułowe zera wcielili się Joanna Jabłczyńska (Ola), Sebastian Świąder (Oskar) i Grzegorz Ruda (Olaf). Dla Jabłczyńskiej serial okazał się przepustką do dalszej kariery. Jeszcze zanim zadebiutowała na małym ekranie w roli aktorki, występowała w takich programach jak „Tik-Tak” czy „Teleranek”. Potem przyszedł czas na film „Nigdy w życiu” i serial „Na Wspólnej”, w którym gra od swoich 17 urodzin. Dziś znana jest szerokiej publiczności - występy w takich produkcjach jak "Dancing with the Stars", "Jak oni śpiewają?", "Twoja twarz brzmi znajomo" czy "Agent - Gwiazdy" z pewnością się do tego przyczyniły.

Zgoła inaczej potoczyły się losy jej kolegów z planu serialu "Trzy szalone zera". Co prawda ich kariera nie zakończyła się zaraz po występie w przygodowej produkcji dla młodzieży, ale obecnie ze świecą szukać ich nazwisk w polskim show-biznesie. Pełen humoru Grzegorz Ruda na małym ekranie pojawił się na kilka lat przed emisją "Szalonych zer". W 1996 roku wcielił się w postać Kuby Zawilskiego w serialu "Tajemnica Sagali". Następnie były takie produkcje jak: "Słoneczna włócznia", "Tygrysy Europy" czy epizod w "Na Wspólnej". Jego filmografię zamyka fabularny debiut Anny Jadowskiej z 2004 roku pt. "Teraz Ja". Czym zajmuje się obecnie? -Pracuję jako taksówkarz w Warszawie. Tu się urodziłem i tu jest mój dom. W wolnych chwilach uprawiam piłkę nożną. Czasami wybiorę się na jakiś casting. Jeśli chodzi o występy to jestem otwarty na wszelkie propozycje – powiedział w rozmowie z Fakt24 aktor. -Obecnie nie utrzymuje z nikim kontaktu z branży filmowej. Można powiedzieć, że „wypadłem z obiegu" i chyba tylko jakaś duża rola mogłaby pomóc w powrocie na ekrany - dodaje.

IMGhttps://d-tm.ppstatic.pl/68/f9/80d2fded6e62c19173914ef4919a.1000.jpg

A jak było w przypadku Sebastiana Świądera? Jego przygoda z telewizją rozpoczęła się na długo przed serialem "Trzy szalone zera". Aktor zadebiutował na małym ekranie już w 1980 roku rolą Krzysia - syna Ewy i Andrzeja z serialu "Dom". Następnie były takie produkcje jak "Rodziców nie ma w domu", "Ekstradycja 3", "Gwiezdny Pirat", "Tygrysy Europy" i dopiero "Trzy szalone zera". Niestety występ w popularnej produkcji nie pomógł mu w dalszej karierze. W 2001 roku wystąpił już tylko w "Więzach krwi" i drugim sezonie "Tygrysów Europy". Co teraz robi? Sebastian Świądera pracuje w Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru. -Współtworzę nieformalny kolektyw Performeria Warszawy, który powstał z potrzeby wyjścia z sali teatralnej w przestrzeń miasta. Robimy razem akcje, które wcześniej przygotowane wtapiają się w naturalny spektakl ulicy. Prowadzimy dialog z przestrzenią publiczną.

Jak zmieniły się dzieciaki z serialu "Trzy szalone zera"? Jak wyglądają obecnie? Zobacz galerię!

Zobacz galerię

Najlepsze nowe bajki i animacje

Komentarze

Skomentuj
  • gosc (gość)

    Jak te dzieci szybko rosną

    20.11.2017 20:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×