TV4 obchodzi 15 urodziny

15 lat temu rozpoczął nadawanie kanał telewizyjny TV4. Po Polsacie i TVN jest to najstarsza telewizja komercyjna w Polsce (nie licząc płatnej Canal+).

Multimedia

Od początku sygnał stacji dostępny jest za pośrednictwem nadajników naziemnych, sieci kablowych i platform satelitarnych. Dzięki procesowi cyfryzacji TV4 – która w czerwcu 2013 roku zakończyła naziemne nadawanie analogowe – w połowie roku 2014 objęła swoim zasięgiem 99,7% gospodarstw domowych. Obecnie Czwórka dostępna jest na multipleksie MUX-2 DVB-T. W 2013 roku spółkę Polskie Media nabyła Telewizja Polsat i od 31 grudnia jest ona bezpośrednim nadawcą programu TV4.

Czwórka - kojarzona z takimi programami jak „Galileo”, „Drogówka” czy najnowszy hit stacji „Policjantki i Policjanci” - prezentuje zróżnicowaną ofertę dla szerokiej widowni. W ramówce Czwórki, w której ważną pozycję zajmują produkcje polskie, obok programów rozrywkowych, dokumentalnych i popularnonaukowych, znajdują się seriale i bogaty wybór pozycji filmowych.

Pierwsze miesiące 2015 roku przyniosły Czwórce pozycję lidera naziemnej telewizji cyfrowej pod względem przyrostu udziałów w grupie komercyjnej oraz kolejne rekordy oglądalności notowane przez najnowszy hit stacji „Policjantki i Policjanci" - najlepiej oglądany odcinek drugiego sezonu serialu zobaczyło ponad 1,3 mln widzów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×