TVP Kobieta. Kanał tematyczny Telewizji Polskiej wzbudził niemałe kontrowersje. Internautki nie pozostawiły suchej nitki na spocie reklamowym!

8 marca ruszy nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej, TVP Kobieta. Od 13 lutego na antenach innych kanałów Telewizji Polskiej emitowany jest spot wizerunkowy, który 14 lutego został opublikowany w sieci, konkretnie w serwisie YouTube. Szybko zdobył dużą popularność, jednak większość reakcji internautów i internautek jest daleka od pozytywnej.

Multimedia

TVP Kobieta - spot wizerunkowy

W ramach zapowiedzi nowego kanału tematycznego, TVP Kobieta, Telewizja Polska opublikowała 14 lutego 2021 roku spot wizerunkowy w serwisie YouTube. W klipie występują: Marta Manowska, Marzena Rogalska, Ida Nowakowska, Joanna Lewandowska, Agnieszka Mielczarek, Monika Witkowska, Miłka Raulin, Aleksandra Kostka, Agata Konarska, Małgorzata Tomaszewska oraz Tomasz Kammel. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Pascal Pawliszewski, który wcześniej tworzył teledyski topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Marta Manowska i Ida Nowakowska twarzami nowego kanału TVP. Co w ofercie?Zobacz więcej

Całość klipu utrzymana jest w radosnym, wręcz cukierkowym klimacie. W scenografii dominują pastelowe kolory, przede wszystkim róż. Kobiety pojawiające się w spocie podejmują aktywności stereotypowo kojarzone z kobietami, takie jak gotowanie, zajmowanie się ogrodem czy opieka nad dzieckiem. Wszystkie bohaterki posiadają oczywiście nienaganny makijaż, doskonałe fryzury oraz idealnie skrojone żakiety.

TVP Kobieta - reakcje internautek

Zamysłem twórców, stojącym za wykorzystaniem tego typu zabiegów, było zapewne wywołanie maksymalnie pozytywnych skojarzeń związanych z kobiecością i programami dla kobiet. Niestety, rezultat był, delikatnie mówiąc, odwrotny. Mimo, że klip zdobył ogromną popularność w serwisie YouTube, o czym świadczy chociażby znalezienie się wśród najpopularniejszych filmów w ostatnim czasie, na tak zwanej "Karcie na czasie", to jednak jego odbiór był zdecydowanie negatywny, co pokazuje stosunek pozytywnych ocen (czy też niemal ich brak) do "łapek w dół".

TVP Kobieta startuje w Dzień Kobiet, później pojawi się także... TVP Muzyka! Królować będzie disco polo?Zobacz więcej

Wyraz swojemu niezadowoleniu dało wiele internautek i internautów w komentarzach pod klipem. Możemy tam przeczytać m.in. takie głosy:

"kiedy tvp mężczyzna? w zapowiedzi możecie dać jak siedzi przed telewizorem oglądając mecz i popijając piwo, potem idzie pracować na kopalnię, a w drodze powrotnej poluje na dzika na kolację 🙄"

"Sprzątanie + gotowanie + dzieci + róż = kobieta, taka jak ja. No nie wiem"

"No ambitnie widać, róż i róż i jeszcze róż, a dla tych co nie lubią różu jest jeszcze róż."

"Jak słooodkoooooo! I na różowo wszystko! I w kuchni! I z dziećmi! CUDOWNIEEEEEE! Jak w latach 50tych! No słitaśnie! Co tam jakieś naukowczynie czy przedsiębiorczynie, jak można upiec mężusiowi brokułki w słitaśnej kuchni z bombelkiem na rękach."

Co sądzicie o tym klipie? TVP przesadziło?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Weronika (gość)

    Pewnie wolałyby czarne kolory mordowanie przemoc itp. Jak się nie podoba to po co oglądać. Spot jest delikatny fajny

    01.03.2021 18:19
  • ... (gość)

    Jest w tym jakiś urok, ale równocześnie wygląda to trochę tak jakby pomylono kanał dla kobiet z kanałem dla dzieci.

    20.02.2021 14:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×