TVP pozywa za sugestię, że Andrzej Turski pracował pijany

Dwa serwisy internetowe zasugerowały, że Andrzej Turski był pijany na wizji. Rzecznik prasowy TVP S.A., Jacek Rakowiecki wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Multimedia

Portale wPolityce.pl i wSumie.pl w czwartek 5 grudnia 2013 r. opublikowały wyjątkowo brutalne kłamstwo na temat niedyspozycji Andrzeja Turskiego podczas sobotniego wydania "Panoramy" w TVP 2, 30 listopada br. A następnie zamiast sprostowania, którego natychmiast zażądała od nich TVP, poszły jeszcze dalej w zniesławianie ciężko chorego człowieka.

CZYTAJ TAKŻE: ANDRZEJ TURSKI ODCHODZI Z "PANORAMY"

Mimo upublicznionego przez samego red. Turskiego wyjaśnienia, że brak lekarstw przeciwcukrzycowych spowodował jego gwałtowne załamanie stanu zdrowia podczas wspomnianego wydania "Panoramy", oba wyżej wymienione portale z całkowitym cynizmem, powołując się oczywiście jedynie na "anonimowego informatora" oskarżyły go o stan upojenia alkoholowego.

Nie dość na tym. Przysłane przez TVP sprostowanie portal wPolityce.pl wmontował w swój kłamliwy tekst, odsyłając zaraz potem do "bratniego" portalu wSumie.pl, a ten z kolei wydrukował jedynie jedno zdanie z naszego sprostowania, dodając do niego kolejną haniebną insynuację. Oba portale w ten sposób, poza pokazem cynizmu, bezduszności i pogardy wobec standardów moralnych, złamały też prawo prasowe odnoszące się do konieczności publikacji sprostowań bez ich komentowania.

I nie zmienia tego stanu fakt, że w kilka godzin później oba portale spróbowały wycofać się z kłamstw, bo krzywda Andrzejowi Turskiemu została już wyrządzona.

TVP w związku z tym kieruje do sądu sprawę o zniesławienie dobrego imienia Andrzeja Turskiego przez redaktorów naczelnych tych portali: Marka Pyzę i Dorotę Łosiewicz. Nasi prawnicy, na polecenie Prezesa TVP Juliusza Brauna, już zaczęli w tej sprawie energiczne przygotowania.

Jacek Rakowiecki Rzecznik prasowy TVP S.A.

Komentarze

Skomentuj
  • Kalla (gość)

    W ogóle nie wyglądał na pijanego, bardziej jakby miał dostać udar. Ale skoro ma cukrzycę to wszystko wyjaśnia.

    07.12.2013 18:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×