TVP pracuje nad nowymi serialami. Będzie polskie "Wspaniałe stulecie" oraz seriale o Wyszyńskim i Klenczonie [ZDJĘCIA]

Telewizja Polska poinformowała, że obecnie rozwija projektu kilku nowych seriali. Jakich produkcji będą mogli spodziewać się widzowie?

Multimedia

Jacek Kurski podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu poinformował, że najbardziej zaawansowane prace Telewizja Polska prowadzi nad serialami historycznymi, które mają trafić do emisji w przyszłym roku, w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najważniejszym projektem wydaje się być telenowela historyczna "Korona królowej", opowiadającą o czasach Kazimierza Wielkiego. Będzie to polska odpowiedź na tureckie "Wspaniałe stulecie". Drugą historyczną produkcją jest saga rodzinna "Droga do wolności", skupiająca się na losach dwóch sióstr. Za reżyserię tego serialu odpowiada Maciej Migas.

Ponadto TVP chce zrealizować cykl seriali opowiadających o słynnych Polakach. Na tapetę pójdą Adam Mickiewicz, Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, kardynał Stefan Wyszyński, Eugeniusz Kwiatkowski oraz Krzysztof Klenczon. Wszystkie te projekty są na etapie developmentu.

Wielka gala muzyki disco polo na antenie TVP2! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Telewizja Polska chce również zekranizować dwie powieści. Pierwsza z nich to kryminał historyczny Marka Krajewskiego pt. "Erynie", którego akcja rozgrywa się w latach 20. i 30. we Wrocławiu oraz Lwowie. Koproducentem tego serialu ma być nc+. Drugą powieścią, którą zajmie się TVP, będzie "Czas niedokonany" Bronisława Wildsteina.

TVP ma też plan zrealizowania serialu o żołnierzach wyklętych ("Oddział", reżyseria Łukasz Falkowski), serialu rozgrywającego się w okresie stalinowskim ("Uwięzieni"), opowieści o działaczach Solidarności Walczącej ("Oporni") i produkcji pt. "Dom pod Dwoma Orłami", którego reżyserem będzie Waldemar Krzystek.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Łukasz (gość)

  A kiedy serial WYKLĘCI ? Miał być na jesień 2017 a tu wiosna za pasem 2018 serialu jak nie był otak nie ma, tylko zajawka 4-minutowa na youtube......

  22.02.2018 12:59
 • extra (gość)

  Miasto skarbów to połączenie Vinci i skarbów narodów zapowiada się ciekawie

  02.07.2017 17:16
 • czekam na nowości TVP (gość)

  Blondynka z 28 -letnią Natalia Rybicka lepsza oby jak najwięcej sezonów z natalią i jej blondynki...a czekam na drugi sezon wojenne dziewczyny i nowy serial miasto skarbów ciekawie zapowiada się serial droga do wolności i telenowela korona królowej TVP ma najlepszego prezesa pana Jacka Kurskiego dziękuję że jesteście

  02.07.2017 17:14
 • Gość (gość)

  Myślę że takiego serialu jak wspaniałe stulecie juz nie będzie ciągle ogladam powtórki i wcale mnie to nie nudzi wciąż są te same emocje gdy oglądałam za pierwszym razem. Sądzę że polskie filmy juz nie beda tak samo ciekawe.

  27.06.2017 12:00
 • Gość11 (gość)

  Nudne seriale odwać Ranczo!!!!!

  08.06.2017 21:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×