"Twoja twarz brzmi znajomo 17" odcinek 5. Zaśpiewał "Co mi Panie dasz" Beaty Kozidrak i poległ! Katarzyna Polewany jako Lady Gaga zachwyciła wszystkich!

Za nami 5. odcinek najnowszej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo". Kto tym razem triumfował? Kasi Ucherskiej znowu przypadła rola męska, a Janusz Radek nie sprawdził się jako Beata Kozidrak. Zachwyciła natomiast Katarzyna Polewany, która przeobraziła się w Lady Gagę!

Multimedia

"Twoja twarz brzmi znajomo" - co się wydarzyło w 5. odcinku 17. edycji "TTBZ"?

Pierwszy wystartował zwycięzca ostatniego odcinka – Kuba Zdrójkowski, tym razem jako latino lover Daddy Yankee z piosenką „Con Calma”. I tak rozbujał jury, że po zakończeniu utworu od razu wstały obie panie, a Katarzyna Skrzynecka zażartowała –Piosenka o pupie, dwie już podniosłeś – i rozwinęła wypowiedź – Wiem, że się bałeś, ale dałeś radę w 100%. Daddy ma taką umiejętność niezwykle szybkiego wyrzucania z siebie sylab, jest taki bardzo rytmiczny i wybuchowy. Gdyby to zaśpiewać za miękko, nie byłoby tej postaci. Bardzo fajnie wyszło choreograficznie, bawiliśmy się świetnie.

Jako Elvis Presley porwał nie tylko Katarzynę Skrzynecką. Był niekwestionowanym królem odcinka!Zobacz więcej

Na co dzień roześmiana Ewa Błachnio wylosowała trudny i poważny utwór „Na zakręcie”, wykonywany przez Krystynę Jandę. Jak sobie z nim poradziła, pierwsza oceniła Małgorzata Walewska, mówiąc –Pierwsze słowa, które powiedziałaś, były tak bardzo Kryśkowe, że pomyślałam sobie, jest! Ale potem trochę zmiękłaś i byłaś bardziej śpiewna. Miałaś w tej interpretacji taki żal do świata, a ona jest bardziej akceptująca ten los. Michał Wiśniewski podzielił opinię Małgorzaty, mówiąc –Miałem dokładnie to samo uczucie. W pierwszych słowach była Krystyna Janda, a później już jej nie było. To jest taka piosenka z sytuacji życiowych, którą każdy gdzieś po drodze przeszedł. Można powiedzieć, że zrobiłaś interpretację tej piosenki od zera. Myślę, że ta cisza wśród publiczności świadczy o tym, że to było po prostu mocne, ale twoje.

Następnie zaprezentował się Janusz Radek, pokazując silne kobiece emocje w ciele Beaty Kozidrak śpiewając jej wielki hit „Co mi Panie dasz”. -Zabrakło mi trochę barwy Beaty, ale szacunek za szpilki – skwitował występ Robert Janowski. Zdanie Michała Wiśniewskiego było nieco inne, czego dał wyraz mówiąc –Ja nie widziałam tych emocji, to były bardziej twoje emocje, bo ciężko jest podrobić kogoś, kto się z tym identyfikuje od 30 czy 40 lat. Nie wiem, jak to ocenić, bo generalnie ty zrobiłeś wszystko dobrze, tylko Beaty Kozidrak nie widziałem.

Kasi Ucherskiej znowu przypadła rola męska. Pokazała się na scenie jako Marian Gold z Alphaville w utworze „Big in Japan” i podbiła serce Michała Wiśniewskiego, który powiedział –Dla mnie najlepszy twój występ w tej edycji. Super wyglądałaś. Wiadomo, że nie możesz brzmieć jak ten, wtedy 20-letni chłopiec, ale wykonałaś masę roboty. I to widać, słychać i czuć. Zrobiłaś to najlepiej, jak mogłaś. Ze słowami Michała zgodził się Robert Janowski, potwierdzając –Michał, wypowiedziałeś się chyba w naszym imieniu. Zrobiłaś to bardzo dobrze. Jest to Kaśka najlepszy występ w tym programie, a jesteśmy w połowie drogi. Super, że coś się w tobie przełamało.

Katarzyna Polewany przeobraziła się w Lady Gagę. Jak udało jej się wykonać utwór „Hold my hand”. -Kasieńka, bardzo profesjonalnie, pięknie, zawodowo wokalnie. Śpiewasz znakomicie, masz niesamowitą siłę w głosie. Coś cudownego. To było niesamowicie emocjonalne. Miałam dziś ciary – oceniła Katarzyna Skrzynecka.

Pieśń Toma Jonesa o tragicznej miłości „Delilah” wylosował Michał Milowicz. Małgorzata Walewska była za to urzeczona bardziej na początku utworu, co podkreśliła mówiąc –Ja jestem pod wielkim wrażeniem twojej przepięknej barwy i wydawało mi się, że trzymałeś tę postać bardzo długo. A potem zacząłeś się bać. No szkoda, ale bardzo ci gratuluję, jesteś wspaniały i uwielbiam twoje poczucie humoru.

Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska pokazali obrączki. Robią wrażenie! Zobacz więcej

Kasia Wilk obniżyła tonację, by stać się wiarygodnym Stanisławem Soyką w utworze „Cud niepamięci”. Jak brzmiała i wyglądała w tym charakterystycznym męskim wydaniu? Małgorzata Walewska oceniła występ najpierw brawami, a potem powiedziała –Mam wrażenie, że barwowo Staszek jest od ciebie jaśniejszy. Oszukiwałaś tymi jego smaczkami, charakterystycznymi manierkami, natomiast barwowo nie był to Soyka. Tak czy inaczej było to tak znakomite, że nie mogłam sobie odmówić, żeby tu sobie postać.

Na koniec wystartował Robert Szpręgiel w wyjątkowo szybkiej, rytmicznej i barwnej piosence „Ramaya” Afric Simon. -Nie odpuściłeś ani na chwilę. Przecież było pełno momentów, gdzie mogłeś przestać się ruszać choć na chwilę, a cały czas wszystko pulsowało ci w środku. Brawo! - zachwycała się Małgorzata Walewska.

Odcinek wygrała Katarzyna Polewany jako Lady Gaga. Czek na 10 tysięcy złotych przekazała dla Fundacji Pies Przewodnik, która szkoli psy do pomocy osobom niewidomym.

Zobacz galerię

Tabela wyników po 5. odcinku:

 1. Katarzyna Polewany
 2. Katarzyna Ucherska
 3. Robert Szpręgiel
 4. Ewa Błachnio
 5. Jakub Zdrojkowski
 6. Kasia Wilk
 7. Michał Milowicz
 8. Janusz Radek
Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Waldi (gość)

  Niestety Reszta uczestników w tym 5 odcinku ku mojemu zdziwieniu wypadła przeciętnie.

  20.10.2022 10:03
 • Co mi Panie dasz? (gość)

  Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja – Maryjo, Królowo Polski! Biorąc za wzór Sługę Bożego Jana Pawła II mówię dziś: cały(a) jestem Twój(a). Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego(ą) siebie, wszystko czym jestem; mój umysł, serce, wolę, ciało, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną – każdy mój krok, czyn, słowo i myśl. Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam także moją rodzinę i wszystko co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia. Ty, Najlepsza Matko chroń mnie i moich bliskich od Złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie. Amen.

  Wierzę w Ciebie, Panie, lecz wzmocnij moją wiarę. Ufam Tobie, ale wspomóż moją nadzieję. Miłuję Ciebie, lecz uczyń moją miłość bardziej gorącą. Żałuję za moje grzechy, ale spraw, bym żałował doskonalej. Uwielbiam Ciebie jako Stwórcę wszechrzeczy. Napełnij mnie swoją mądrością. Otocz swoją dobrocią. Chroń swoją potęgą. Ofiaruję Ci moje myśli, aby trwały przy Tobie; moje słowa i uczynki, aby były zgodne z Twoją wolą; i całe moje postępowanie, aby było życiem wyłącznie dla Ciebie. Chcę tego, czego Ty chcesz. Chcę, jak Ty chcesz i jak długo chcesz. Proszę Cię, Panie, abyś oświetlił mój rozum, pobudził moją wolę, oczyścił intencje, uświęcił serce. Daj mi, Dobry Boże, miłość ku Tobie i wstręt do moich wad, szczerą troskę o bliźnich i pogardę tego, co sprowadza na świat zło. Pomóż mi zwyciężyć pożądliwości - umartwieniem, skąpstwo - jałmużną, gniewliwość - łagodnością, a lenistwo - pracowitością. Spraw, bym był skupiony w modlitwie, wstrzemięźliwy przy posiłkach, dokładny w pracy, wytrwały w podejmowanych działaniach. Naucz mnie, jak małe jest to, co ziemskie, jak wielkie to, co Boskie. Jak przemijające, co doczesne, jak nieskończone, co wieczne. Proszę o to przez Chrystusa, mojego Pana. Amen. Duchu Święty, Ty wiesz wszystko. Znasz mnie lepiej niż ja sam siebie. Proszę, otwórz moje serce, abym zło, które jest we mnie, dobrze rozpoznał. Spraw, bym potrafił, z miłości do Boga i wszystkiego co dobre, szczerze za nie żałować. Dodaj mi też odwagi i siły, bym potrafił wytrwać w moich dobrych postanowieniach. Amen.

  30.09.2022 23:57
 • Kasia (gość)

  Tom Jones był soper

  30.09.2022 22:27
 • Kasia (gość)

  Tom Jones był soper

  30.09.2022 22:24
 • Gratulacje dla zwyciężczyni (gość)

  Porywające wykonanie jako Lady Gaga. Był to odcinek w połowie edycji i występy też były takie pół na pół. Fajnie byłoby zobaczyć takie wcielenia: Janusz Radek jako Łukasz Zagrobelny, Michała Milowicza jako Smolasty, Kasia Wilk jako Ewa Bem, Kuba Zdrójkowski jako Stefano Terrazzino, Ewa Błachnio jako Kasia Cerekwicka, Robert Szpręgiel jako Mahmood, Katarzyna Ucherska jako Julia Wieniawa, Katarzyna Polewany jako Sofia Carson.

  30.09.2022 22:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×