"Twoja twarz brzmi znajomo" odcinek 12. s. 13. FINAŁ! Wygrał Czadoman jako Krzysztof Cugowski z Budki Suflera! Nie miał sobie równych?

Za nami finał 13. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo". To był niezapomniany odcinek. Uczestnicy udowodnili, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Były owacje na stojąco, łzy, wzruszenia i deklaracje o tęsknocie za wspaniałą przygodą, jaką był udział w programie. Kto wygrał "Twoja twarz brzmi znajomo" jesienią 2020?

Multimedia

"Twoja twarz brzmi znajomo" sezon 13. odcinek 12. - co się wydarzyło w FINALE?

Ostatni odcinek 13. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo" rozpoczął się od występu finalistów, którzy wcielili się w członkinie zespołu Sister Sledge i wykonali wielki hit „We Are Family”. Potem przyszedł czas na pierwszy występ finałowy. –Nagle się okazało, że to nie jest tylko król disco, tylko facet, który odnajdzie się w każdym stylu muzycznym – podsumowała udział Czadomana w programie Elżbieta Romanowska. Wokalista wcielił się w Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera i wykonał „Jest taki samotny dom”. Otrzymał od jurorów owacje na stojąco, Adam Strycharczuk wszedł nawet na jurorski stół. –Spokojnie mógłbyś zastąpić Cugowskiego. -Dziękuję - orzekła krótko Małgorzata Walewska.

O kolejnej uczestniczce Marcie Gałuszewskiej Elżbieta Romanowska mówiła tak: –Ma taki ogrom talentu i taką świadomość siebie, że myślę, że na polskiej scenie muzycznej jeszcze naprawdę dużo namiesza. Marta wybrała Dua Lipę w utworze „Don’t Start Now”. –Gratuluję ci ogromnie wszystkich występów w tym programie i zostanę twoim fanem już na zawsze – chwalił wokalistkę Kacper Kuszewski. Wreszcie na scenie pojawił się pierwszy duet – Karol Dziuba i Maurycy Popiel. Wcielili się w hiszpański duet wokalny Baccara i zaśpiewali piosenkę „Yes Sir, I Can Boogie”. Obaj uczestnicy otrzymali nagrody specjalne. Karol odebrał z rąk Małgorzaty Walewskiej statuetkę w postaci kamery. -Bardzo dziękuję szanownemu jury za tę piękną przygodę. Jest to dla mnie niezwykłe doświadczenie i przyjemność moc się z wami tutaj spotkać – powiedział. Natomiast Maurycemu przypadł w udziale pióropusz wręczony przez Katarzynę Skrzynecką. –Nie wiem, jak ja dzisiaj w nim zasnę, ale będę próbował na pewno – żartował Maurycy i dodał: -Chciałem podziękować za możliwość wzięcia udziału w programie i poznania tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy go tworzą. I na pewno za wszystkimi będę tęsknił. Dziękuję pięknie.

Filip Gurłacz w finale wcieli się w Stinga! Wygra?Zobacz więcej

Następnie Gosia Andrzejewicz przeistoczyła się w Adele. –Ten program mnie nauczył tego, że powinnam bardziej w siebie wierzyć. (…) Czuję, że się tutaj rozwinęłam i to była najlepsza przygoda w moim życiu – mówiła ze ściśniętym gardłem przed występem. Piosenkarka wybrała postać Adele i utwór „Set Fire To The Rain”. –Życzę ci, żeby twoja następna piosenka była piosenką Bonda, bo to jest zadanie na miarę twojego talentu – stwierdził Kacper Kuszewski. –Cudowne zwiększenie całej twojej przepięknej pracy, (…) wszystko już udowodniłaś – powiedziała Katarzyna Skrzynecka. Z kolei Filip Gurłacz swój udział w programie ocenił tak: –To była jedna z fajniejszych przygód zawodowych, jakie przeżyłem. W finałowym odcinku wcielił się w Stinga i zaśpiewał hit „Fragile”. -Utwór „Fragile” jest taki jak ty. Utwór subtelny ale z ogromną mocą i siłą. I ty jesteś też takim człowiekiem, takim aktorem. Subtelnym ale z taką siłą, z takim ogromnym artystycznym zawodowym powerem. – mówiła Kasia Skrzynecka.

Drugi duet - Natalia Avelon i Kamila Boruta przeistoczyły się w Kayah i Viki Gabor w utworze „Ramię w ramię”. Natalii Avelon otrzymała z rąk Kacpra Kuszewskiego laseczkę, która „może służyć też do usuwania wszelkich przeszkód na ścieżce twojej kariery” – jak mówił juror. –Z całego serca dziękuję za wszystko – podsumowała Natalia. –Dzięki temu programowi przyjechałam do Polski. Kamili Borucie nagrodę – kapelusz - wręczył Adam Strycharczuk. – To były prawdziwe narodziny gwiazdy – stwierdził. A Kamila dziękowała: –Przy tym programie pracują najlepsi z najlepszych, to są ludzie z ogromną pasją. Doceniajmy ich, bo wkładają w to całe swoje serce. Czuję się zaszczycona, że mogłam wziąć udział w tym programie i być częścią tej grupy.

Natalia Avelon i Kamila Boruta zawładną sceną jako Kayah i Viki Gabor! Ich występ będzie hitem?Zobacz więcej

Laureatką Żelaznej Twojej Twarzy została Marta Gałuszewska. –To jest zaszczyt być tutaj z wami i uczyć się od was – mówiła. -Dziękuję bardzo za zaproszenie. Trzecie miejsce i Brązowa Twoja Twarz przypadła Gosi Andrzejewicz. -Chciałam podziękować wspaniałym uczestnikom. Naprawdę to była prawdziwa przyjemność z wami i się przyjaźnić, śpiewać (…). Dziękuję również szanownemu jury (…). Będę tęsknić za wami wszystkimi – zdradziła. Na placu boju zostali już tylko Filip Gurłacz i Czadoman, czyli Paweł Dudek. Laureatem Złotej Twojej Twarzy został Czadoman a Srebrnej Filip Gurłacz. – Bardzo mi się podobało. Bardzo jestem smutny, że kończymy. Będziecie pięknym wspomnieniem nie na lata, będziecie pięknym wspomnieniem do końca życia – powiedział wzruszająco Filip.

Szanowni Państwo, nie muszę mówić, ze jestem zaszczycony, bo chyba to po mnie widać. Kiedyś napisałem taki wiersz, że człowiek tworzy się nie tylko z ciała i duszy, ale i z chwil. Cieszę się, że tworzą mnie takie chwile jak ta. Czek na 100 tysięcy złotych przekazał Fundacji Rak’n’Roll. – powiedział Paweł Dudek.

W programie nagrodę odebrała też zwyciężczyni wiosennej akcji #Twoja Twarz Challenge, Daria Waleriańczyk. Jej internetowe wcielenie w Amy Winehouse zdobyło największe uznanie a ona sama z rąk prowadzących odebrała Cyfrową Twoją Twarz.

Laureatem Żelaznej Twarzy i IV miejsca została Marta Gałuszewska, III – Gosia Andrzejewicz a II – Filip Gurłacz. Program wygrał Czadoman, czyli Paweł Dudek!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Ola (gość)

  Gratulacje ! Czadoman i Gosia Andrzejewicz, zwłaszcza Gosia, totalnie mnie zaskoczyli. Gosia, Ty powinnaś śpiewać repertuar taki jak Beata, Adele itp. Masz piękny, mocny, świetny głos. Jesteś niesamowita !!! A śpiewające mizernie "gwiazdy" i "gwiazdeczki" mogą Ci tylko pozazdrościć. A te różne "celebryty" niech przestaną Cię oceniać.

  09.11.2020 13:34
 • :) (gość)

  Gratulacje dla Czadomana. Pokazał w tym pr. jak ogromny talent i wrażliwość ma. Filip Gurłacz pięknie reprezentował aktorów w ścisłej 4. Nie miałam w tej równej edycji swojego faworyta. Ale może to i dobrze, bo w TzG miałam swoją ukochaną parę, która mimo, że była w finale to nie wygrała, a powinna. Samo otwarcie finału TTBZ było super. Brawa też dla Karola i Maurycego- podjęli największe wyzwanie- przynajmniej nowe postaci (i to damskie). Drugi duet był dobry choć Natalia jako Kayah była lepszą jego częścią. Brakuje mi ostatnio w finałach podjęcia postaciowego ryzyka. Takiego jakie podjęli kiedyś (głównie w początkowych edycjach) Katarzyna Skrzynecka (podwójna rola- S. Brightman, A. Bocelli), Marek Kaliszuk (opera i M. Callas), Stefano Terrazzino (polski klasyk i M. Fogg), Ola Szwed (znów opera- B. Ładysz), Kacper Kuszewski (ponownie aria operowa i M. Callas). Choć utwór wybrany na finał i wykonanie Pawła Dudka było równie majestatyczne. Jednak faceci rządzą w tym programie- na 13 edycji mężczyźni wygrywali 9 razy.

  08.11.2020 23:58
 • Xxx (gość)

  Absolutnie zasłużone zwycięstwo

  08.11.2020 17:09
 • Gość (gość)

  Czadomen był moim faworytem od dawna.Ogromny talent.Gratulacje

  08.11.2020 16:23
 • Świebodzinianka (gość)

  Rewelacyjny Paweł Dudek. Kto by pomyślał, taki głos, talent i disko... Tzw. gwiazdy polskiej sceny mogą się czuć zagrożone.. Gratulacje.

  08.11.2020 11:39
 • Mati (gość)

  Gratulacje dla zwycięzcy tej edycji dla mnie w pełni zasłużona wygrana.

  08.11.2020 00:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×