"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" odcinek 9. sezon 7. Sławomir zwycięzcą odcinka! Kto przeszedł do finału? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Półfinał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za nami. Zwycięzcą odcinka został Sławomir, który wykonał utwór "Latający holender" z "Podróży Pana Kleksa".

Multimedia

W przedostatnim odcinku show Twoja Twarz Brzmi Znajomo zobaczyliśmy sexbombę, Marilyn Monroe, w którą wcieliła się Joanna Jabłczyńska i zaśpiewała piosenkę „Diamonds Are a Girl’s Best Friend” z filmu pt. „Mężczyźni wolą blondynki”. Zachwyciła Jurorów swoim występem – Dla mnie jesteś nieprawdopodobnym odkryciem. To co Ty potrafisz zrobić z głosem jest naprawdę imponujące. Jestem zachwycona Twoim talentem i gratuluję Ci bardzo – powiedziała Małgorzata Walewska. Bartek Kasprzykowski dodał: - Jest to jeden z diamentów, które rzuciłaś tutaj przed nasze Jury i absolutnie jest on świetnie wyszlifowany.

Krzysztof Kwiatkowski w roli Chaima Topola wykonał utwór „If I Were a Rich Man” z filmu pt. „Skrzypek na dachu”. Ta znana wszystkim musicalowa melodia rozkołysała publiczność. – Dowcip polega na tym, że on tam śpiewał z playbacku, a Ty musiałeś zaśpiewać live. I powiem Ci, myślę sobie, że jeżeli to oglądali pobożni Żydzi to jesteś w niebie – powiedział Paweł Królikowski.

Polskie gwiazdy sprzed lat i seksowna Shakira. Sprawdź, co się wydarzyło i kto wygrał! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Księżniczka Elsa to postać ze znanej na całym świecie bajki „Kraina lodu”. Zosia Nowakowska, jako księżniczka właśnie, zaśpiewała utwór „Mam tę moc”. Przeniosła widzów w baśniowy świat, a Jurorzy docenili jej wyjątkową kreację. Kasia Skrzynecka oceniła: - Bardzo mnie wzruszyła ta Twoja kreacja, bo naprawdę stworzyłaś postać z tej bajki. Tutaj nie było ani ułamka Zosi Nowakowskiej, to był głos Kasi Łaski czyli głos bajkowej Elsy. Przepraszam cały kwartet Jurorów, ale w dziedzinie tej piosenki to ja jestem naprawdę najbardziej zajechanym tą piosenką fachowcem, bo moja córka tę piosenkę sobie ukochała. Zosiula genialny wokal! – a Małgorzata Walewska dodała: – Ewidentnie moc była z Tobą.

Whoopi Goldberg czyli energiczna zakonnica z filmu pt. „Zakonnica w przebraniu 2” to postać nietuzinkowa. Kasia Popowska miała twardy orzech do zgryzienia, ale założyła habit i piosenkę „Get Up Off a That Thing” zaśpiewała niebiańsko – Co tu dużo mówić, to był kolejny wspaniały występ – powiedział uśmiechnięty od ucha do ucha Bartek Kasprzykowski.

Eugeniusz Bodo to jeden z najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego. Przed laty śpiewał „Umówiłem się z nią na dziewiątą” w filmie pt. „Piętro wyżej”, a w naszym show usłyszeliśmy wykon Pawła Jasionowskiego. – To już jakby Twoje kulturoznawstwo Ci się kłania, że od gwiazdy disco polo przejść po prostu do wyrafinowanej kopii pięknie zrobionego Bodo z 37 roku. No bracie! To jest przestrzeń i to trzeba mieć do tego dar, dryg i talent drogi Panie – powiedział Paweł Królikowski.

Monika Borzym wcieliła się w postać Renn Woods i zaśpiewała piosenkę „Aquarius”, która pochodzi z jednego z najbardziej kultowych musicali wszechczasów pt. „Hair”. Publiczność nagrodziła jej występ gromkimi brawami. – Widać było, że boisz się tej postaci. Nie wiem czy bym umiała wejść tak Ty to musiałaś zrobić. Nie będę nawet próbować, żeby się w razie czego nie skompromitować. Pięknie. Podziwiam. Gratuluję. To jest rola do której trzeba być dobrym wokalistą, bo aktorstwem tutaj nic się nie da nadrobić – powiedziała Małgorzata Walewska.

Nieśmiertelność filmowym przygodom Pana Kleksa zapewniły śpiewane w nich piosenki. W takiej dawce, w jakiej są podawane w tej trylogii, nie znajdziemy chyba w żadnej innej polskiej produkcji. Jednym z hitów z filmu „Podróże Pana Kleksa” jest utwór „Latający holender”, wówczas śpiewany przez Janusza Rewińskiego. Natomiast tym razem na scenie zobaczyliśmy Sławomira. Podbił serca publiczności swoim wokalem i nagim torsem. Małgorzata Walewska popłakała się ze śmiechu – No przecież to jest Rewiński w czystej formie. Sławomir po prostu kocham Cię!

Donnę, w filmie pt. „Mamma Mia!”, zagrała Meryl Streep, a w naszym show zagrał ją Kuba Świderski i zaśpiewał piosenkę „Mamma Mia”. – Fantastyczne jest to co tutaj zrobiłeś dzisiaj. Oddałeś całą energię postaci, którą stworzyła Meryl Streep i uwiodła tym miliony ludzi na całym świecie. To nie jest łatwe – swoją wrażliwością uchwycić takiego uciekającego ptaka jej kreacji. Ty to zrobiłeś. Bardzo pięknie to oddałeś i zaśpiewałeś to tak samo niedoskonale jak ona – powiedział Bartek Kasprzykowski.

Dziewiąty odcinek show Twoja Twarz Brzmi Znajomo wygrał Sławomir. 10 000 złotych przekazał Fundacji Rozwoju Pediatrii działającej przy warszawskim Szpitalu Bielańskim.

Punktacja przyznana przez Jurorów i uczestników w wszystkich odcinkach pozwoliła wyłonić czterech uczestników, którzy zmierzą się o 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny w finałowym odcinku: Sławomir, Zosia Nowakowska, Joanna Jabłczyńska oraz Kasia Popowska. Pozostali artyści show Twoja Twarz Brzmi Znajomo wystąpią w duetach.

Komentarze

Skomentuj
 • starajara (gość)

  Mocno niedoceniony Paweł Jasionowski,zwłaszcza przez Kasprzykowskiego.Nie wiem dlaczego wygrał kiedyś finał/w każdej piosence go słyszałam/.

  03.05.2017 01:20
 • Alicja (gość)

  Paweł Jasionowski zasługiwał na finał.

  30.04.2017 19:55
 • Gabi (gość)

  Zosia, trzymam kciuki za finał.

  30.04.2017 11:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×