TYLKO U NAS! Q&A "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" odc. 3. Koszmar w centrum handlowym [WIDEO]

W 3. odcinku programu "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" poznamy historię Jareda Lee Loughnera. Zobacz Q&A z tego odcinka.

Multimedia

8 stycznia 2011 roku 22-letni wówczas Jared Loughner otworzył ogień do uczestników spotkania w amerykańskim Tucson w Arizonie, w którym udział brała demokratyczna deputowana do Izby Reprezentantów Gabrielle Giffords. Zabójczy szał trwał zaledwie 17 sekund, jednak oprawcy udało się zabić sześć osób i zranić 13 innych, w tym Giffords, która została postrzelona w głowę. Lekarze uratowali życie kongresmenki, ale kobieta musiała na nowo uczyć się mówić i chodzić. Loughner nie miał problemów psychicznych we wczesnym dzieciństwie. Dopiero w wieku nastoletnim zaczął izolować się od swoich rówieśników. Media w USA informowały, że Jared Laughner uważany był w Arizonie za osobę niebezpieczną. Znajomi z college’u opisywali go jako niezrównoważonego psychicznie i agresywnego. Badający Loughnera psychiatrzy stwierdzili, że mężczyzna cierpi na depresję, paranoję i wykazuje objawy schizofrenii. Prowadzący jego sprawę sędzia orzekł, że stan psychiczny Loughnera nie pozwala na proces sądowy. Po długiej terapii morderca został uznany za poczytalnego, co oznaczało, że mógł odpowiadać za popełnione zbrodnie. Oskarżony, chcąc uniknąć grożącej mu kary śmierci , przyznał się do winy i tym samym otrzymał karę dożywotniego więzienia, bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie lub ułaskawienie. Dokument „Prawdziwe zbrodnie: Jared Lee Loughner” to opowieści znajomych ze szkoły, naocznych świadków, którym udało się ujść z życiem i analizy ekspertów, którzy starają się odpowiedzieć na pytanie, co skłoniło mężczyznę do popełnienia tego okrutnego czynu.

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE" ODC. 2. ZABÓJSTWA W MIAMI [WIDEO] TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE" ODC. 1. TERROR W RAJU - ANDRES BREIVIK [WIDEO]

STUDIO ZE ZBIGNIEWEM URBAŃSKIM Gościem Zbigniewa Urbańskiego będzie Andrzej Mroczek, ekspert z zakresu przestępczości zorganizowanej i terroru kryminalnego. Doktor Andrzej Mroczek to współautor publikacji Terror w Polsce. Jest byłym funkcjonariuszem operacyjnym Wydziału do Walki z Terroryzmem Kryminalnym i Zabójstw. Obecnie pracuje w Centrum Badań nad Terroryzmem w Collegium Civitas w Warszawie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×