U niej w domu - film, recenzja, opinie, ocena

Znudzony pracą nauczyciela niespełniony pisarz Germain rozpoczyna nauczanie nowej klasy renomowanego liceum. Sprawdzając prace uczniów, zwraca uwagę na wypracowanie 16-letniego Claude'a, który opisuje wizytę w domu kolegi.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Germain (Fabrice Luchini) uczy francuskiego w liceum. Jest zniechęcony poziomem swoich uczniów. Jednak jeden z nich 16-letni Claude (Ernst Umhauer) okazuje się utalentowanym pisarzem. W swoich pracach pisemnych opisuje życie rodzinne Raphy (Bastien Ughetto ), swojego kolegi z klasy a zarazem sąsiada.

Mówiąc wprost: podgląda ich. Germain i jego żona z czasem wciągają się w ten specyficzny voyeuryzm, są coraz bardziej zafascynowani tym, co opisuje Claude. Z kolei chłopaka zaczyna fascynować mama Raphy, Esther (Emmanuelle Seigner), co przeradza się w pierwsze uczucie. Jednak sprawa zaczyna wymykać spod kontroli, a rzeczywistość mieszać z wyobraźnią…

Film Françoisa Ozona powoli rozwija niezwykle precyzyjną intrygę, doskonale zaciekawia i wciąga, by zaskoczyć w finale. I pozostawić w niepewności, co było prawdą, a co nie. Znakomita rozrywka!

pr

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×