Umrzeć powtórnie - film, recenzja, opinie, ocena

Jeden z najlepszych detektywów w Los Angeles Mike Church (Kenneth Branagh, także reżyser filmu) ostatnio przeżywa złą passę.

Multimedia

NASZA OCENA: MOŻNA OBEJRZEĆ

Z konieczności przyjmuje zlecenie od znajomego księdza - zajmuje się sprawą cierpiącej na amnezję Grety (Emma Thompson), która ma również koszmary senne dotyczące jakiegoś brutalnego morderstwa sprzed lat. Mike zwraca się o pomoc do Franklyna Madsona (Derek Jakobi), handlarza antykami zajmującego się również hipnozą. Wprowadzając Gretę w trans, sprawia, że przenosi się ona do roku 1948 i wciela w pianistkę Margaret Strauss, która została zamordowana. Za tę zbrodnię został skazany jej mąż Roman Strauss (również Kenneth Branagh). Jednak podczas kolejnych sesji hipnotycznych sytuacja zaczyna się komplikować, a na jaw wychodzą kolejne mroczne tajemnice.

To drugi film wyreżyserowany przez Branagha, wcześniej znanego przede wszystkim ze znakomitych ról szekspirowskich i doskonałej ekranizacji "Henryka V". Tym razem zaskoczył wszystkich sięgając po kryminał, w którym widać wyraźne inspiracje dokonaniami mistrza Hitchcocka. Film nominowany do Złotego Globu za muzykę Patricka Doyle’a. Jąkanie się Dereka Jacobiego grającego Frankie'go to aluzja do słynnej roli Jacobiego jako jąkającego się rzymskiego cesarza Klaudiusza w serialu "Ja, Klaudiusz".

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×