"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Politycy PiS krytykują kolejną produkcję Netfliksa! Poszło o... żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2", sequel polskiego horroru, wzbudził duże zainteresowanie. Niedługo później w sieci zaczęły pojawiać się komentarze na temat produkcji, spora część z nich była negatywna. Teraz film spotkał się z krytyką ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości!

Multimedia

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" obraża żołnierzy WOT?

Film "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" pojawił się na Netfliksie pod koniec października. Druga część popularnego polskiego horroru przyciągnęła wielu widzów przed ekrany, jednak w sieci szybko zaczęły pojawiać się negatywne komentarze. Teraz twórcy filmu muszą zmierzyć się z krytyką ze strony... polityków Prawa i Sprawiedliwości. Kontrowersje wywołał sposób, w jaki zostali przedstawieni żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Netflix pomylił Polskę z Rosją! Taki błąd w tłumaczeniu to już przesada?Zobacz więcej

W omawianej produkcji policja walczy z tajemniczymi istotami, które mordują ludzi w lesie na Podlasiu. Sytuacja szybko eskaluje, stróże prawa nie dają sobie rady z potworami i wzywają tzw. "terytorialsów" na pomoc. W filmie "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" żołnierze WOT zostali przedstawieni jako dwóch braci, których wygląd na pierwszy rzut oka zdecydowanie nie przypomina atletycznych wojowników. Są mężczyznami w średnim wieku z wyraźnie zaznaczonymi brzuszkami. Po raz pierwszy widzowie poznają ich, kiedy ci siedzą przed telewizorem i piją piwo. Nad ich fotelami wisi swastyka. W dalszej części filmu są przedstawieni jako nieudacznicy, którzy nie potrafią posługiwać się bronią.

Netflix w ogniu krytyki brytyjskiej rodziny królewskiej! Będzie pozew?Zobacz więcej

Takie przedstawienie członków formacji oburzyło polityków Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl swoimi refleksjami podzielił się poseł PiS Jan Mosiński.

To niebywały skandal. Widocznie komuś się pomieszało w głowach. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają swój godny udział w tym co działo się w czasie pandemii, ale również obecnie na granicy polsko-białoruskiej. Tego typu sceny obrażają. To dalsze plucie na mundur żołnierza polskiego. Na to nie można pozwolić. Nie wiem czy ktoś będzie podejmował jakieś kroki prawne wobec tego filmu na tej platformie streamingowej. My nie pozwalamy, aby opluwać mundur żołnierza polskiego, ani opluwaniu idei, która towarzyszy funkcjonowaniu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Co o tym myślicie?

Zobacz galerię

Film "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" znajdziecie na Netfliksie!

Komentarze

Skomentuj
  • ja wszystko wiem (gość)

    wystarczy przyjrzeć się bliżej i widać, że pada nazwa jednostki militarnej, ale to tylko przykrywka dla pary gejów-faszystów ... to wątek o parze homoseksualnej podszywającej się pod wot

    16.11.2021 22:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×