W stronę słońca - film, recenzja, opinie, ocena

Rok 2057. Od kliku lat Słońce stygnie bez widocznych powodów, co powoduje, że Ziemia powoli zaczyna się zamieniać w lodową planetę, a ludzkości grozi zagłada.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Dlatego w stronę gwiazdy rusza statek "Ikarus II" z ośmioosobową załogą i wielką bombą, która ma zostać umieszczona w jądrze Słońca. Jej wybuch ma spowodować ponowny "rozruch" naszej gwiazdy i w ten sposób uratować życie na Ziemi. Kiedy "Ikarus II" dociera w pobliże Słońca, niespodziewanie przechwytuje sygnał z "Ikarusa I", który siedem lat wcześniej wyruszył z podobna misją i zaginął. Dowódca podejmuje decyzję o zmianie kursu, a na statku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Wygląda na to, że wśród załogi jest sabotażysta, który robi wszystko, aby misja poniosła klęskę…

Danny Boyle już nic nie musi udowadniać - kultowy "Trainspotting" i oscarowy "Slumdog, milioner z ulicy" zapewniły mu miejsce w historii kinematografii. A jednak wciąż się stara i to z dobrym skutkiem.

Realizując "W stronę słońca", był pod wpływem "Solaris" Tarkowskiego, "2001: Odysei kosmicznej" Kubricka oraz "Obcy - ósmy pasażer Nostromo" Scotta, co zresztą można dostrzec bez większego trudu. Również ósemka bohaterów jest dobrana dość schematycznie, a zarazem tak, aby zadowolić dogmatycznych strażników political correcness. Ale jednocześnie ten film może zachwycić zdjęciami (przejście Merkurego przez tarczę słoneczną!) i niezwykłym klimatem, który prawie natychmiast wciąga. I za to jest czwarta gwiazdka.

Amer.-ang. film s.f. 2007, reż. Danny Boyle

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×