"Walentynki" - dzień, w którym zawsze może nadarzyć się okazja na miłość... [RECENZJA]

Walentynki to nowa świecka tradycja, która od kilkunastu lat coraz lepiej zadomawia się w Polsce.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Często ku zgrozie starszych, którzy np. uważają święto zakochanych za wymysł Szatana i ku radości młodych mających kolejny powód do imprezowania. Nie wspominam nawet o handlowcach, bo ci dzięki Walentynkom sporo zarabiają. Jest oczywiste, że i filmowcy nie mogli przepuścić takiej okazji: w końcu historie miłosne doskonale sprzedają się na ekranie. Tym bardziej wtedy, kiedy zostaną doprawione odrobiną uśmiechu, no i mają szczęśliwe zakończenie. Problem w tym, że scenarzystom coraz trudniej stworzyć oryginalny, na odpowiednim poziomie scenariusz historii miłosnej ze szczęśliwym zwieńczeniem. Stąd pomysł na wielowątkowe filmy, zawierające kilka w mniej lub bardziej skomplikowany sposób splatających się historii miłosnych.

Ponieważ czas trwania filmu jest ograniczony, a liczba wątków spora, siłą rzeczy scenariusz i sylwetki bohaterów szkicowane są dość pobieżnie. Czasami daje to znakomity rezultat, jak w klasycznym już dziś "To właśnie miłość" (2003) Richarda Curtisa, który zgromadził całą plejadę brytyjskich gwiazd z Emmą Thompson, Hugh Grantem i Alanem Rickmanem na czele.

Rozgrywające się w jeden dzień "Walentynki" Garry’ego Marshala wydają się hollywoodzką odpowiedzią: od gwiazd aż się kręci w głowie (Julia Roberts, Jessica Alba, Anne Hathaway, Ashton Kutcher, Jessica Biel, Bradley Cooper, Hector Elizondo, Jamie Foxx, Kathy Bates, Jennifer Garner, a nawet Shirley McLane), doświadczony reżyser dwoi się i troi, by zadowolić widzów, a akcja lawiruje (choć nie za bardzo), docierając wreszcie do upragnionego happy endu.

Komedia USA 2010, reż. Garry Marshall

"Walentynki". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×