"Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego". Leonardo DiCaprio wyprodudował dokument o polskim artyście! Gdzie go obejrzeć? [ZWIASTUN]

Netflix wyprodukował film dokumentalny o Stanisławie Szukalskim, wybitnym polskim rzeźbiarzu! W produkcję zaangażowany był Leonardo DiCaprio.

Multimedia

"Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego" - oglądaj na platformie Netflix

Stanisław Szukalski to wybitny polski rzeźbiarz, który był także przyjacielem George'a di Caprio, ojca słynnego aktora. Leonardo di Caprio w dzieciństwie miał okazję poznać artystę, który go zafascynował. Teraz z jego inicjatywy powstał film dokumentalny opisujący życie i twórczość polskiego artysty. W jego tworzenie zaangażowano wielu artystów z Los Angeles oraz znajomych Szukalskiego.

Mocny początek roku w serwisach VOD i TV! Co warto oglądać w styczniu? [DATY PREMIER+ZWIASTUNY] Zobacz więcej

Szukalski wiódł długie życie, które było pełne niezwykłych zdarzeń. Urodził się jeszcze pod koniec XIX wieku w Warcie niedaleko Łodzi, a zmarł w 1987 roku w Kalifornii. Historia jego życia, to nie tylko opowieść o wielkiej sztuce, lecz także spora dawka historii Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych w XX wieku. Reżyserem filmu jest Irek Dobrowolski. Ten niezwykły dokument można obejrzeć za pośrednictwem platformy Netflix.

Film od Netfliksa będzie walczył o Oscara! Pokona "Zimną wojnę"?Zobacz więcej

Zwiastun filmu "Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego":

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×