"Wejście smoka". Wzorcowy i najsłynniejszy film wschodnich sztuk walki [RECENZJA]

Lee, mistrz walk wschodnich, bierze udział w brutalnym turnieju odbywającym się na ponurej wyspie. Jego prawdziwym zadaniem jest zdobycie informacji o właścicielu wyspy, handlarzu narkotykami.

Multimedia

NASZA OCENA: 10/10

Co trzy lata na prywatnej wyspie Hana rozgrywany jest turniej sztuk walki. Udział w nim to doskonały pretekst, by sprawdzić, co się na tejemniczej wyspie znajduje. Han bowiem jest podejrzany o kierowanie hongkońską mafią i dystrybucję narkotyków. Rządowa agencja do walki z przestępczościa zorganizowaną prosi o pomoc Lee (Bruce Lee), mistrza kung-fu. Tuż przed wyjazdem na zawody dowiaduje się on, że to ludzie Hana są winni śmierci jego siostry.

Niewątpliwie najsłynniejszy film walki. Swoją premierę miał miesiąc po niespodziewanej śmierci Bruce'a Lee - aktora pochowano w stroju z tego filmu. To jeszcze dodatkowo podsyciło atmosferę tajemniczości. Obraz Roberta Clouse’a zapoczątkował ogólnoświatową modę na kino oparte na wschodnich sztukach walki. Od tej pory na ekranie nikt nie bije się normalnie, tylko używa mniej lub bardziej zmodyfikowanych ciosów karate.

Piotr Radecki

Film sensacyjny USA 1973, reż. Robert Clouse

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Korona Korps (gość)

    nigdy nie wyjdzie juz lepszy film. 10/10

    14.05.2017 13:30
  • fan (gość)

    Mjstersztyk...

    30.08.2015 20:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×