Wesele ocena

Przeczytaj także:

"Kler". Filmowe hity Wojciecha Smarzowskiego na Showmax! Oto 5 filmów reżysera, które powinien znać każdy szanujący się kinoman!

Wchodzący dziś do kin Kler jest na ustach całej Polski od kilku miesięcy. To kolejna wzbudzająca kontrowersje produkcja wybitnego reżysera, Wojciecha Smarzowskiego – zdobywcy 12 Złotych Orłów i 13 Złotych Lwów na przestrzeni 14 lat. W swoich filmach zwykł brać na warsztat tematy na tyle niewygodne i trudne dla społeczeństwa, że większość woli o nich nie mówić. Właśnie dlatego filmografia Smarzowskiego to kategoria obowiązkowa dla każdego kinomana. Ci, którzy wybierają się na Kler, a nie widzieli wszystkich produkcji tego reżysera, mają jeszcze szansę nadrobić zaległości. Od dziś na Showmax oglądać można 5 najgłośniejszych filmów Smarzowskiego.

27.09.2018Showmax

"Wołyń". Emocjonalnie wycieńczające kino [RECENZJA]

„Wołyń” to prawdopodobnie najlepszy film Wojciecha Smarzowskiego w karierze. Używam sformułowania „prawdopodobnie”, gdyż chociaż od projekcji filmu minęło kilka godzin, to wciąż trudno się pozbierać po obrazie autora „Drogówki”. Powiedzieć, że to mocne kino, to tak, jakby nie powiedzieć nic. Chyba żadne słowa nie oddadzą ładunku emocjonalnego, jaki niesie dzieło, dlatego każdy powinien zobaczyć ten film.

24.06.2017Recenzje

"Ksiądz". Wojciech Smarzowski, ShowMax i thriller obdarzony zmysłem humoru [RECENZJA]

Wojciech Smarzowski jest drugim, po Patryku Vedze, polskim twórcą, który nawiązał współpracę z serwisem ShowMax i krótkometrażowy film „Ksiądz” jest pierwszym dzieckiem ich współpracy. Wręcz owocem grzechu. I zapewne nikogo to nie zdziwi, ale autor „Drogówki” wywiązał się z zadania dużo lepiej niż twórca „Pitbulla”, gdyż „Ksiądz” w żadnym wypadku nawet nie zbliża się do estetyki reklamy, jaka niestety emanowała od „Czerwonego punktu”.

23.03.2017Recenzje

"Letnie przesilenie". Nasze ostatnie lato [RECENZJA]

Niemiecki tytuł „Letniego przesilenia” Michała Rogalskiego, czyli „Unser letzter Sommer” (tł. „Nasze ostatnie lato”), jest co prawda bardzo dosłowny, ale zarazem też niezwykle trafny. Dla Romka (Filip Piotrowicz), Guido (Jonas Nay) i Franki (Urszula Bogucka) to faktycznie było ostatnie takie lato. Stali się dorosłymi wbrew swojej woli i na obcych zasadach. Chociaż próbowali się bronić, musieli ulec.

26.04.2016Letnie przesilenie

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×