"Wiedźmin". Lauren S. Hissrich i scenarzyści serialu Netflixa mierzą się z falą hejtu! "Słowiańska historia napisana przez Żydów i czarnych"

Serial "Wiedźmin" od Netflixa budzi ogromne emocje. Choć produkcja jest dopiero w przygotowaniu, producentka Lauren S. Hissrich i scenarzyści już muszą się mierzyć z ogromną falą hejtu w sieci. W komentarzach nie brakuje rasistowskich uwag i naprawdę skrajnych wypowiedzi osób, które "walczą" o zgodność serialu z materiałem źródłowym.

Multimedia

Od ubiegłego roku Netflix pracuje nad anglojęzycznym serialem dramatycznym na podstawie powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Producentką "Wiedźmina" została Lauren Schmidt Hissrich, która pracowała już przy takich produkcjach jak „Daredevil” czy „The Defenders”. Oprócz niej, nad scenariuszami do poszczególnych odcinków serialu pracują: Jenny Klein ("Marvel’s Jessica Jones"), Sneha Koorse ("Daredevil"), Declan de Barra ("The Originals") a także Clare Higgins ("Fatalna czarownica").

Wszystko, co wiemy o serialowej adaptacji powieści Sapkowskiego [NOWE FAKTY I SPEKULACJE]Zobacz więcej

Ekipa odpowiedzialna za "Wiedźmina" od jakiegoś czasu musi się mierzyć z ogromną falą hejtu w sieci. W komentarzach na twitterowym profilu Lauren Schmidt Hissrich nie brakuje rasistowskich uwag i naprawdę skrajnych wypowiedzi osób, które "walczą" o zgodność serialu z materiałem źródłowym. Wszystko zaczęło się od niewinnego zdjęcia, które opublikowała producentka.

Widzimy na nim uśmiechniętą ekipę scenarzystów serialu "Wiedźmin". Niektórym internautom nie spodobało się jednak, jak bardzo różnorodna etnicznie jest ta grupa, co może przełożyć się na jakość serialu i umieszczenie w nim czarnoskórych bohaterów. Nie zabrakło również docinek pod adresem dotychczasowych produkcji, w przy których pracowali scenarzyści czyli m.in. "Supernatural" i "The Originals".

Nie pozwól, by kiepscy scenarzyści spieprzyli coś, co może być najlepszym na świecie serialem, bazującym na książkach. - napisał jeden z internautów.

Kiedy na jeden z komentarzy, Hissrich odpowiedziała, że Panu Sapkowskiemu podobała się moja wizja scenariusza. Oburzony internauta stwierdził, że dobra kasa sprawi, że Sapkowski będzie zadowolony ze wszystkiego.

9 Amerykanów, gdzie są Słowianie? Sądzę, że zabijecie ten serial Gdzie są Polacy? Czesi?

Producentka "Wiedźmina" nie uciekała od dyskusji i mierzyła się z fala hejtu, do czasu, aż ktoś nazwał ją marksistowską Żydówką, którą chciałby zabić. Lauren Schmidt Hissrich zablokowała w końcu osobę odpowiedzialną za najbardziej rasistowskie i skrajne wypowiedzi. Dobrze zrobiła?

Zobacz galerię

Prezes CD Projekt o sukcesie Wiedźmina i całej firmy

Źródło: TVN24 Biznes i Świat, xnews

Przypominamy, że na tak zwaną „Sagę o wiedźminie” składa się osiem tomów - powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów – wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek, które trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times, powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków. Producentami wykonawczymi "The Witcher" zostali Sean Daniel (cykl filmów Mumia, serial The Expanse) i Jason Brown (The Expanse) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński, który wyreżyseruje przynajmniej jeden z odcinków.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×