"Wiedźmin" Netflix. W rolę Ciri wcieli się reprezentantka mniejszości etnicznej? [ZDJĘCIA]

"Wiedźmin" platformy Netflix, chociaż jeszcze nawet nie ruszyły do niego zdjęcia, już jest na ustach wszystkich! Dopiero co emocjonowaliśmy się wyborem Henry'ego Cavilla do głównej roli, a już robi się gorące wokół roli Ciri. Dlaczego?

Multimedia

"WIEDŹMIN" - KTO ZAGRA CIRI? Na stronie jednego z młodzieżowych brytyjskich teatrów, będącego wylęgarnią młodych talentów, pojawiło się ogłoszenie castingowe, w którym szukana jest odtwórczyni roli Ciri w serialu "Wiedźmin". I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie pewne niuanse...

Jeżeli ogłoszenie jest prawdziwe, to okazuje się, że włodarze Netflix w roli Ciri chcą obsadzić dziewczynkę, która ma 15-16 lat i jest w stanie zagrać 14-14-latkę. Jednak kontrowersje budzi dopiero dopisek BAME w ogłoszeniu, który oznacza "black, Asian, minor ethnicity". Oznacza to, że twórcy nie szukają białej aktorki, tylko reprezentantki mniejszości etnicznej.

Data premiery serialu Netflixa jest już znana! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W sieci, szczególnie wśród polskich fanów, już pojawia się wiele głosów sprzeciwu. Część z fanów domaga się słowiańskiej Ciri. Czy słusznie? Nie dość, że nie wiemy, czy ogłoszenie jest prawdziwe, to jednak o roli powinien finalnie decydować talent aktora, a nie jego pochodzenie.

Przypomnijmy, że Ciri to cintryjska księżniczka, córka Pavetty, a wnuczka Calanthe. Jej rodzice zginęli podczas sztormu, a raczej w momencie, gdy Vilgefortz chciał porwać statek z rodzicami Ciri na prośbę jej ojca, gdy była małym dzieckiem. Dzieciństwo spędziła w Cintrze i na Wyspach Skellige na dworze swojej babki.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • hehehehe (gość)

    Akurat showrunnerka oraz scenarzyści, to zwolennicy ściągania uchodźców, co widać na tweeterze pani/panny Hissrich: https://twitter.com/lhissrich/status/1011712130133868544 Wątpię, że ugną się pod presją nielewaków.

    11.09.2018 19:07
  • Lucas (gość)

    Tak jak napisał kolega wcześniej, to nie miało by sensu gdyby Ciri była czarna. Matka, babka, ojciec i połowa dworu Cintry musiała by być czarna. Totalny debilizm.

    11.09.2018 16:07
  • PETYCJA PRZECIW BAME CIRI (gość)

    https://www.change.org/p/lauren-s-hissrich-don-t-limit-ciri-s-casting-call-to-bame-only

    11.09.2018 15:55
  • porażony poziomem tego serwisu (gość)

    "(...) jest w stanie zagrać 14-14-latkę. Jednak kontrowersje budzi dopiero dopisek..." - Tzn. wśród "bystrzaków" z tzw. "redakcji", ale nie każdy jest tak "obyty" jak oni, i np. u mnie kontrowersje budzi już wiadomość, że "jest w stanie zagrać 14-14-latkę".

    10.09.2018 22:22
  • majkel (gość)

    Skoro o otrzymaniu roli powinien decydować talent, to skąd to ograniczenie do BAME?

    10.09.2018 11:56
  • lol (gość)

    Dlaczego do kastingu do roli Czarnej Pantery nie dopuścili białych i dlaczego do roli Ciri nie dopuszczają białych? Czyżby taki nowoczesny rasizm?

    10.09.2018 11:52
  • k (gość)

    Biali ludzie są mniejszością - takie są fakty. Dopiero co były zarzuty o whitewashing przy produkcji Ghost in the Shell i nowego Hellboya.

    10.09.2018 11:50
  • k (gość)

    Biali ludzie są mniejszością - takie są fakty. Dopiero co były zarzuty o whitewashing przy produkcji Ghost in the Shell i nowego Hellboya.

    10.09.2018 11:50
  • Rin (gość)

    Wiedźmin ma taki fajny słowiański klimat, to trochę przykre, że serial go nie odwzoruje..

    10.09.2018 10:16
  • cudak626 (gość)

    Pomysł równie trafiony jak czarny Roland w Mrocznej Wieży. Trochę za dużo tej poprawności, czarna Ciri? Jeśli tak się stanie to mam jeden mniej serial do oglądania

    10.09.2018 07:46
  • Maniek (gość)

    Będzie kranoludem xD

    10.09.2018 01:18
  • Polakiz pochodniami tam podjadą ?_:) (gość)

    Polacy z pochodniami koło ich biura

    10.09.2018 00:36
  • Noble retard (gość)

    Za duzo kontrowersji juz na starcie... Nie wykupuje netflixa i nie pozdrawiam

    09.09.2018 23:22
  • jkasus (gość)

    Lol. Mam nadzieję że po reakcji jaką dostają się jednak wycofają... To by była jakaś masakra... Ja rozumiem poupychać inne rasy w serialu w jakichś rolach o mniej określonych cechach - w nilfgardzie itp ale Ciri?! Kogoś głową boli.

    09.09.2018 23:13
  • Telefan (gość)

    Jak zmurzynią wiedźmina to absolutnie to bojkotuję i będę spamował do nich mailami. Szczam na tę ich poprawność polityczną. Żeby wciskać na siłę mniejszości to ich pogięło. Sapkowski powinien dać twarde warunki, jemu też powiem co nieco!

    09.09.2018 18:15
  • Kuba (gość)

    Ale mniejszością etniczną na świecie teraz jest biały człowiek więc mam nadzieje że o tą mniejszość chodzi

    09.09.2018 15:36
  • archeolog (gość)

    mniejszość etniczna napływowa na rdzennie gockich ziemiach to Słowianie - przybyli z terenów dzisiejszych Indii około 2500-3000 lat temu i wyparli Gotów. Wszystkie wykopaliska archeologicznie z tego okresu to kultura gocka a nie Słowiańska późniejsza. Goci uciekli na tereny dzisiejszych Niemiec i je zasiedlili.

    09.09.2018 15:28
  • Z (gość)

    "jednak o roli powinien finalnie decydować talent aktora, a nie jego pochodzenie."

    Jeśli miałbym do wyboru dwie aktorki, jedna czarnoskóra bardzo utalentowana, druga to kropka w kropkę nasza Ciri jaką znają fani serii z tym, że mniej utalentowana... to zdecydowanie wybrałbym tę drugą. Jest to zbyt kluczowa postać by tak zniszczyć jej wizerunek, mało tego jeśli ona byłaby BAME to oznaczałoby, że i Emhyr musiałby być tej rasy co ona, i nagle okazałoby się, że połowa kontynetu to czarnoskórzy/azjaci o czym nie było mowy w oryginale. Jestem pewny jednego... jeśli Ciri będzie czarnoskóra to ja podziękuję za ten seans. I nie jest to kwestia uprzedzeń, a niszczenia klimatu universum. Wystarczy sobie wyobrazić co by było gdyby w rolę takiego np. Harrego Pottera wcielił się np. azjata.

    09.09.2018 11:55
  • Gość (gość)

    Nie rozumiem dlaczego postać ma być odmiennej rasy niż jest w powieści? To będzie niezgodne z prawdą.

    09.09.2018 11:34
  • vox (gość)

    Netflix i wszystko jasne. Mniejszości etniczne + homoseksualizm. Nie, dziękuję. Nie będę tego oglądał.

    09.09.2018 11:00
NowszeStarsze