"Wiedźmin". Zarobki gwiazd seriali 2018. Ile dostanie Henry Cavill za odcinek serialu Netflixa? Kto jest najlepiej opłacaną gwiazdą "Riverdale"? [GALERIA]

Ile zarabiają gwiazdy zagranicznych seriali? Na jaką stawkę może liczyć Henry Cavill za rolę w serialu Netflixa "Wiedźmin"? Kto jest najlepiej opłacaną gwiazdą młodzieżowego hitu "Riverdale"? Magazyn Variety opublikował szczegółową listę stawek gwiazd seriali. Kto w serialowym świecie zarabia najwięcej? Czy stacje telewizyjne płacą więcej niż platformy VOD takie jak Netflix i Amazon?

Multimedia

Zarobki gwiazd seriali telewizyjnych to temat rzeka. Na aktorskie gaże w Stanach Zjednoczonych ogromny wpływ miała w ostatnim czasie ustawa, która ma promować równość płac. Kto w serialowym świecie zarabia najwięcej? Czy stacje telewizyjne płacą więcej niż platformy VOD takie jak Netflix i Amazon? Szczegółową listę aktorskich płac podał magazyn Variety, który swoje zestawienie podzielił na zarobki gwiazd seriali komediowych oraz zarobki aktorów i aktorek występujących w produkcjach dramatycznych.

Henry Cavill kończy treningi w Kaer Morhen. Lauren S. Hissrich opowiada o castingach i pracy na planie [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Dzięki liście magazynu Variety wiemy, że Henry Cavill i jego gaża za jeden odcinek serialu "Wiedźmin" znalazła się w połowie zarobkowej stawki. Aktor, który wcieli się w Geralta wyprzedził jednak gwiazdy "Stranger Things" m.in. Winonę Ryder, Davida Harboura i Millie Bobby Brown oraz K.J. Apę, Lili Reinhart, Camilę Mendes czy Cole'a Sprouse'a z "Riverdale". Sprawdźcie, kto uplasował się na czele rankingu - zarobki gwiazd seriali 2018!

Najlepiej zarabiający aktorzy i aktorki seriali komediowych:

Wśród najlepiej zarabiających gwiazd seriali komediowych znaleźli się m.in. Brad Garrett, który za jeden odcinek serialu "Single Parents" dostaje 100 tysięcy dolarów. Lil Rel Howery, czyli gwiazda serialu "Rel" otrzymuje 75 tysięcy dolarów za odcinek. Tuż za nim uplasowali się Tyler Alvarez i Griffin Gluck z serialu "American Vandal". Ich stawka za odcinek to 2500 dolarów.

 • Brad Garrett "Single Parents" – 100 tysięcy dolarów za odcinek
 • LilRel Howery "Rel" – 75 tysięcy dolarów za odcinek
 • Tyler Alvarez i Griffin Gluck "American Vandal" – 2500 dolarów za odcinek

TOP 5 najlepiej opłacanych gwiazd seriali komediowych znajdziesz w galerii!

Zobacz galerię

Najlepiej zarabiający aktorzy i aktorki seriali dramatycznych:

Jakim pracodawcą jest Netflix? Okazuje się, że gwiazdy serialu "Stranger Things" - Winona Ryder, David Harbour i Millie Bobby Brown mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 350 tysięcy za odcinek 3. sezonu. Nieco mniej, bo 250 tysięcy dolarów za odcinek 3. sezonu "Stranger Things" dostaną Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton i Noah Schnapp. Najsłabiej opłacanymi gwiazdami seriali w tej kategorii są aktorzy i aktorki "Riverdale". K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes i Cole Sprouse otrzymują 40 tysięcy dolarów za odcinek młodzieżowego hitu.

 • Winona Ryder, David Harbour i Millie Bobby Brown "Stranger Things" – 350 tysięcy za odcinek 3. sezonu
 • Joel Kinnaman – 325 tysięcy dolarów za odcinek niezatytułowanego serialu science fiction
 • Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton i Noah Schnapp "Stranger Things" – 250 tysięcy dolarów za odcinek 3. sezonu
 • Elizabeth Olsen "Sorry for Your Loss" – 250 tysięcy dolarów za odcinek
 • Sadie Sink and Dacre Montgomery "Stranger Things" – 150 tysięcy dolarów za odcinek 3. sezonu
 • Stephen Amell "Arrow" – 125 tysięcy dolarów za odcinek
 • Grant Gustin "Flash" – 100 tysięcy dolarów za odcinek
 • K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes i Cole Sprouse "Riverdale" – 40 tysięcy dolarów za odcinek

TOP 10 najlepiej opłacanych gwiazd seriali dramatycznych znajdziesz w galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×