Wodecki Twist Festiwal "Chwytaj Dzień". Gwiazdy po raz 2. upamiętnią Zbigniewa Wodeckiego. Kto wystąpi?

Wodecki Twist Festiwal powraca! Już po raz drugi TVN zaprasza na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie, które na trzy dni zamieni Kraków w stolicę piosenki i pozwoli na nowo odkryć magię, ponadczasowość, lekkość i humor twórczości Zbigniewa Wodeckiego.

Multimedia

Wodecki Twist Festiwal "Chwytaj Dzień" w sobotę, 8.06.2019 o godz. 20:00 w TVN!

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 r. po tym, jak najpierw przeszedł operację bypass-ów, a później doznał rozległego udaru mózgu i trafił do szpitala. Dwa lata po jego śmierci znani ze świata muzyki znowu upamiętnią artystę. Najpiękniejsze utwory Wodeckiego zaśpiewają polskie i zagraniczne gwiazdy: Brodka, Matt Dusk, Igor Herbut, Mela Koteluk, JNR Robinson, Dawid Podsiadło, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Urszula Dudziak, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Anna Maria Jopek, Alicja Majewska. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął wybitny polski kompozytor, pianista i dyrygent Krzysztof Herdzin.

Natalia Szroeder zaśpiewała w hołdzie dla Zbigniewa Wodeckiego [WIDEO]Zobacz więcej

Wśród artystów, którzy dołączą do nas podczas festiwalu, będzie także Kuba Badach. Wraz ze swoim zespołem wystąpi 7 czerwca na plenerowej scenie przed Forum Przestrzenie – podczas koncertu "Jazz , Big Bit, Rock&Roll" w ramach "Wodecki Twist Festiwal: Wyspa Muzyki".

W trakcie 2. edycji Wodecki Twist Festiwal po raz pierwszy zostanie wręczona Nagroda W. To wyjątkowe w swoim rodzaju wyróżnienie przyznawane artystom-przyjaciołom festiwalu, docenionym za wybitność, wszechstronność i wrażliwość – cechy, za które tak mocno pokochaliśmy muzykę Zbigniewa Wodeckiego. Nagroda zostanie wręczona podczas koncertu "Chwytaj dzień" 8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Alicja Majewska, Halina Frąckowiak i Włodzimierz Korcz wspominają zmarłego muzyka [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×